Applications have closed

Αναζητούμε ταλαντούχους web designers που έχουν τα προσόντα όχι μόνο να δημιουργήσουν υψηλής ποιότητας γραφικά, αλλά και την ικανότητα να εφαρμόζουν τις δημιουργίες τους σε ένα χρήστο-κεντρικό σύστημα. Απαιτείται ένα δυνατό graphic designer portfolio, όμως επιθυμούμε κάτι παραπάνω από γραφιστική εξειδίκευση. Αναζητούμε άριστη γνώση HTML και CSS, και ικανότητα να θέτει και να ελέγχει στοιχεία, μαζί με κατανόηση του πως κατασκευάζονται σχέδια ευέλικτα που να μπορούν να σταθούν σε πολλά browsers, μεγέθη οθόνης, πλατφόρμες και συσκευές. Το σημαντικότερο είναι ότι ψάχνουμε για designers που αντιλαμβάνονται πως οι χρήστες θα θέλουν ενστικτωδώς να αλληλεπιδράσουν με το UI και να τους παρέχουν την δυνατότητα να εκτελούν τα καθήκοντά τους.

Αρμοδιότητες:

Ο υποψήφιος θα αναλάβει μέρος της διαδικασίας που θα περιλαμβάνει έρευνα, πειραματισμό και επανάληψη
Ενσωμάτωση σχολίων χρηστικότητας
Παροχή εποικοδομητικής κριτικής και μετατροπή αυτής της κριτικής σε λύσεις
Συνεχής διερεύνηση του κλάδου για να ανακαλύπτει και να υλοποιεί λεπτομέρειες που οι χρήστες δεν γνωρίζουν οι ίδιοι ότι χρειάζονται
Συνεργασία με τους developers και το product management
Εξοικείωση με τη μεθοδολογία Agile/Scrum

Απαραίτητα προσόντα:

Ικανότητα να προσφέρει λύσεις σε όλες τις προκλήσεις με δημιουργικότητα, αποδοτικότητα και ακρίβεια. Ολοκληρωμένο πακέτο σχεδιαστή (αλληλεπίδραση, χρηστικότητα, graphic design, html, css)
Εξειδίκευση στο UI και UX Design
Εμπειρία στην κατασκευή πρωτότυπων ιστοσελίδων και εφαρμογών επικεντρωμένων στην εμπειρία του χρήστη
Αποδεδειγμένη ικανότητα προσαρμοσμένης σχεδίασης ιστοσελίδων που δείχνει δημιουργικότητα πέρα από την απλή εφαρμογή προτύπων από τρίτους
Πρέπει να είναι αυτοκατευθυνόμενος, να έχει αυτοπεποίθηση και να μπορεί να εργαστεί σε ένα περιβάλλον που κινείται γρήγορα
Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες, σε προφορικό και γραπτό επίπεδο και στα Αγγλικά. Ικανότητα να εξηγεί γιατί λειτουργεί ένα σχέδιο και γιατί όχι.
Ικανότητα να ενσωματώνει UX σε Agile development. Δημοσιεύουμε περιεχόμενο με σύντομες επαναλήψεις
Άριστες ικανότητες οπτικού σχεδιασμού: τελευταίες τάσεις, χρώματα και τυπογραφία
Άριστες ικανότητες σχεδιασμού αλληλεπίδρασης: wireframing, prototyping, HTML5, CSS3
Άριστη γνώση των CSS frameworks με μία προτίμηση στο Bootstrap

Επιθυμητά προσόντα:

Σχετική προπτυχιακή εκπαίδευση ή προϋπηρεσία 2-4 ετών στον σχεδιασμό διαδικτυακών και user εφαρμογών
Πάθος για σημασιολογική προσαύξηση και πρότυπα
Εμπειρία στα: iOS design, Android design, front-end design, OSX design, interaction design, GUI design or usability θα θεωρηθεί προσόν.

Job Tags:

Επισκόπηση Εργασίας
Τοποθεσία Εργασίας
Εκτύπωση Αγγελίας Εργασίας

Job Quick Search

Cart

Καλάθι

Κοινοποίηση