Applications have closed

Ονειρεύεστε να γίνετε μέλος μιας ομάδας νικητών στον κλάδο της εκπαίδευσης;

Η So Easy Education® είναι ο τέλειος οργανισμός για να πετύχετε τους επαγγελματικούς σας στόχους.

Ο Όμιλος

Η So easy Education® είναι ένας κορυφαίος οργανισμός στον εκπαιδευτικό κλάδο. Είμαστε περήφανοι για τις βραβεύσεις μας, όπως το Franchise “Best Workplace Award” και το Education Leader Award, “Innovation in Teaching”.

Η Θέση

Αναζητούμε Καθηγητές Γερμανικής Γλώσσας για το εκπαιδευτήριο της Νέας Ερυθραίας  για να ενταχθούν στην ομάδα μας και να συμβάλλουν στην ανάπτυξη μας.

Αν αγαπάτε τα γερμανικά και έχετε την ικανότητα να διδάξετε τη γλώσσα με υπομονή και ενθουσιασμό, θα χαρούμε να σας γνωρίσουμε. Ο κύριος στόχος σας είναι να δημιουργήσετε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον μάθησης, το οποίο θα βοηθήσει τους μαθητές σας να επιτύχουν τους μαθησιακούς τους στόχους. Μέσα από ενδιαφέρουσες και ποικίλες μεθόδους, θα τους διδάξετε τους σημαντικούς κανόνες της ανάγνωσης, της γραφής και της ομιλίας στα γερμανικά. Θα επιβλέπετε την πρόοδό τους, παρακολουθώντας τις εργασίες τους και τους βαθμούς των εξετάσεων, προκειμένου να παρέχετε χρήσιμα σχόλια.

Αρμοδιότητες

  • Ακολουθείτε το αναλυτικό πρόγραμμα της Ακαδημαϊκής μας Ομάδας (σχέδια μαθημάτων, εργασίες, εκθέσεις, εικονικές εξετάσεις)
  • Αξιολογείτε τις εργασίες και τα τεστ των μαθητών
  •  Ενθαρρύνετε τους μαθητές να εξασκήσουν παραγωγικές και δεκτικές δεξιότητες
  •  Συμπληρώνετε τις αναφορές προόδου των μαθητών
  •  Αναθέτετε ασκήσεις και εργασίες στους μαθητές
  •  Διασφαλίζετε ότι η τάξη παραμένει τακτοποιημένη
  • Δημιουργείτε σχέσεις εμπιστοσύνης με τους μαθητές, τους γονείς και το λοιπό προσωπικό
  • Απαραίτητα Προσόντα
  • Αφοσίωση στους μαθητές και πάθος για εκπαίδευση
  •  BSc/BA στην Γερμανική Γλώσσα & Φιλολογία. Το MSc / MA θεωρείτε επιπλέον προσόν
  • • Προϋπηρεσία διδασκαλίας τουλάχιστον 2 με 3 χρόνια
  • • Άνεση στην διδασκαλία διαφορετικών επιπέδων και ηλικιών
  • • Άριστη γνώση της γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο, ιδανικά με πολύ καλή προφορά
  • • Αναγνωριμένος τίτλος σπουδών και άδεια διδασκαλίας
  • • Διαθεσιμότητα για διεξαγωγή πρότυπου μαθήματος
  • • Εξαιρετικές επικοινωνικές δεξιότητες
  • • Ικανότητες διαχείρισης της τάξης
  • • Εξοικείωση με εκπαιδευτικά λογισμικά, διαδικτυακές πλατφόρμες διδασκαλίας και διαδραστικό πίνακα

Προσφέρουμε

  • Ένα ευχάριστο, υποστηρικτικό περιβάλλον, στο οποίο κυριαρχεί ομαδικό πνεύμα
  • Διαρκής επιμόρφωση μέσω ετήσιων εκπαιδεύσεων
  •  Ευκαιρίες για επαγγελματική ανέλιξη μέσω του μοναδικού μας Προγράμματος Όραμα Καριέρας
  •  Οικονομική ασφάλεια και ελκυστικό πακέτο αποδοχών

Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τα παραπάνω, μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα.

Job Tags: ,

Επισκόπηση Εργασίας
Τοποθεσία Εργασίας
Εκτύπωση Αγγελίας Εργασίας

Job Quick Search

Cart

Καλάθι

Κοινοποίηση