This position has been filled

Η εταιρία Ρουσσάκη Α.Ε. δραστηριοποιείται στον χώρο του τουρισμού τα τελευταία 30 χρόνια. Ο όμιλος περιλαμβάνει ένα τεσσάρων αστέρων ξενοδοχείο το Hotel Irini στην περιοχή του Αφιάρτη της Καρπάθου.

Το Hotel Irini resort απασχολεί 15 εργαζόμενους κατά την διάρκεια της καλοκαιρινής σεζόν.

Αν έχετε πάθος για τη δουλειά σας και ενδιαφέρεστε για τον κλάδο των ξενοδοχείων, θα θέλαμε να μας στείλετε το βιογραφικό σας για να συζητήσουμε για μια πιθανή συνεργασία

Αυτή την περίοδο αναζητούμε συνεργάτες για να τις θέσεις Housekeeper, Waiter, Chef

Ενδιαφερόμαστε για ανθρώπους με:

  • Όρεξη για δουλειά
  • Προσοχή στις λεπτομέρειες
  • Θετική σκέψη, συναδελφικότητα, ηθική
  • Συνεργασία και ομαδική εργασία
  • Παρατηρητικότητα
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Διαχείριση χρόνου
  • Εργασία υπό συνθήκες πίεσης

Πιστεύουμε ακράδαντα ότι οι εργαζόμενοί μας είναι η εικόνα τις επιχείρησης μας και βασιζόμαστε σε αυτούς για την ανάπτυξη και επιτυχία μας

Σύνοψη Θέσης Chef

Αναζητούμε Σεφ που θα ενταχθεί στην ομάδα μας και θα ετοιμάζει γευστικά πιάτα για τους πελάτες μας.

Οι κυρίως αρμοδιότητες του Σεφ περιλαμβάνουν τη προετοιμασία του μπουφέ, τη μελέτη συνταγών, και την παρασκευή πιάτων υψηλής ποιότητας. Επίσης, θα πρέπει να είστε εξοικειωμένοι με τους κανονισμούς υγιεινής.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Απαραίτητη  γνώση της  ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 10 έτών  σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχείο 4*
  • Ευελιξία στο ωράριο, ικανότητα εργασίας σε πιεστικές συνθήκες, επαγγελματική συμπεριφορά και εμφάνιση καθώς και πνεύμα ομαδικότητας.
  • Επιθυμητό πτυχίο σχολής μαγειρικής
  • Προηγμένη γνώση τεχνικών μαγειρικής, ψησίματος και ζαχαροπλαστικής
  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως Σεφ ή Μάγειρας
  • Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία σε διαχείριση Μπουφέ

Καθήκοντα:

  • Οργάνωση κουζίνας με σκεύη και εξοπλισμό μαγειρικής, όπως, μαχαίρια, τηγάνια και ζυγαριές κουζίνας
  • Μελέτη κάθε συνταγής και συγκέντρωση όλων των απαραίτητων υλικών
  • Διασφάλιση της συμμόρφωσης με όλους τους κανονισμούς υγείας και ασφάλειας εντός του χώρου της κουζίνας
  • Έγκαιρη παρασκευή φαγητού για τον μπουφέ
  • Έγκαιρη παρασκευή φαγητού
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων τροφίμων και πραγματοποίηση παραγγελιών
  • Έλεγχος νωπότητας των τροφίμων και απόρριψη των τροφίμων που έχουν λήξει
  • Παροχή άριστης εξυπηρέτησης στους πελάτες

Προσφέρουμε:

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως την προϋπηρεσία
  • Δυνατότητα παραχώρησης στέγασης εάν έρχεστε από άλλη πόλη
  • Δυνατότητα προσφοράς Διατροφής
  • Bonus παραγωγικότητας

Job Tags: , ,

Επισκόπηση Εργασίας
Τοποθεσία Εργασίας
Εκτύπωση Αγγελίας Εργασίας

Job Quick Search

Cart

Καλάθι

Κοινοποίηση