14 Ιαν

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

Θεσσαλονίκη Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Η INTERLIFE Ασφαλιστική αναζητά ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ για τα κεντρικά γραφεία στη Θεσσαλονίκη.

Ο ιδανικός υποψήφιος πρέπει να διαθέτει τις απαραίτητες γνώσεις και δεξιότητες για την οργάνωση, βελτίωση και συντονισμό των διαδικασιών του τμήματος Πληροφορικής και Τεχνολογίας καθώς και την αποτελεσματική διαχείριση του ανθρώπινου δυναμικού του, με στόχο την αύξηση παραγωγικότητας και τη διασφάλιση του επίπεδου παρεχόμενων υπηρεσιών.

Αρμοδιότητες:
- Εποπτεία προσωπικού του τμήματος και συντονισμός του για μέγιστη απόδοση, συνεχή βελτίωση και εύρυθμη λειτουργία.
- Αξιοποίηση των συστημάτων της εταιρίας με σκοπό τη διασφάλιση των σκοπών της επιχείρησης και πρωτοβουλίες για αναβαθμίσεις - βελτιώσεις.
- Διερεύνηση και ανάλυση επιχειρησιακών αναγκών της Διεύθυνσης Πληροφορικής και Τεχνολογίας και σχεδιασμός νέων στρατηγικών και διαδικασιών.

Απαραίτητα προσόντα:
- Απαραίτητη προϋπηρεσία, κατά προτίμηση στον Ασφαλιστικό ή Τραπεζικό Κλάδο.
- Πτυχίο ΑΕΙ Πληροφορικής.
- Εξαιρετική γνώση τεχνικής διαχείρισης, ανάλυσης πληροφοριών και πληροφοριακών συστημάτων.

Δεξιότητες και Ικανότητες:
- Ηγετικές ικανότητες
- Ικανότητα να ανταποκρίνεται σε στενές προθεσμίες και να αντιδρά με αποτελεσματικότητα σε υπό πίεση καταστάσεις
- Ικανότητα ιεράρχησης προτεραιοτήτων και ευελιξία στον σχεδιασμό πλάνων
- Δεξιότητα άριστης γραπτής ή προφορικής επικοινωνίας
- Δημιουργική και αναλυτική σκέψη

Παροχές:
- Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
- Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
- Άριστες προοπτικές εξέλιξης
- Ιδιωτική Ασφάλιση Υγείας

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν βιογραφικό σημείωμα στο παρακάτω email. Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

INTERLIFE ΑΑΕΓΑ

Σχετικες Αγγελιες

16 Ιαν
Θεσσαλονίκη [Technopolis AI Cluster]

Η qmetric | HR Solutions, επιθυμεί να στελεχώσει, για λογαριασμό του Technopolis Artificial Intelligence Cluster, τη θέση του Γενικού Διευθυντή/Διαχειριστή. Η εταιρεία-πελάτης: Το Technopolis AI Cluster ανήκει στο Technopolis Cluster και έχει αντικειμενικό στόχο την υποστήριξη των επιχειρήσεων ΤΠΕ στην αντιμετώπιση των τεχνικών και μη τεχνικών προκλήσεων που αφορούν στην ανάπτυξη και προώθηση καινοτόμων υψηλής προστιθέμενης αξίας εφαρμογών ή υπηρεσιών...

... στον τομέα της Τεχνητής Νοημοσύνης (Artificial Intelligence – AI) αυξάνοντας κατά αυτό τον τρόπο την διεθνή ανταγωνιστικότητά τους.

Αποτελείται από καινοτόμες και εξωστρεφείς επιχειρήσεις και πανεπιστημιακά ιδρύματα και έχει ως στόχο να συνεισφέρει καταλυτικά στην ανάπτυξη όλων των δυνατών συνεργειών μεταξύ των μελών του, βελτιώνοντας και αναπτύσσοντας εκείνους τους κρίσιμους τομείς που θα οδηγήσουν σε διεθνή αναγνώριση και καταξίωση τα μέλη του.

Η θέση:
Ο/η υποψήφιος/α που θα επιλεγεί, θα αναφέρεται στη Διοίκηση του Cluster και θα έχει ως σκοπό το συντονισμό, την παρακολούθηση και την εκτέλεση του επιχειρησιακού σχεδίου του Συνεργατικού Σχηματισμού που έχει ήδη συνταχθεί από τους εταίρους. Πιο συγκεκριμένα, τα καθήκοντά του/της θα περιλαμβάνουν:

-Διαχείριση και υλοποίηση επιχειρηματικού σχεδίου με βάση το υφιστάμενο σχέδιο και τις ανάγκες που θα προσδιορίσουν τα μέλη του Cluster
-Διαχείριση και εποπτεία του προγράμματος εργασιών των επιχειρήσεων του Cluster που περιλαμβάνονται στο επιχειρηματικό σχέδιο
-Διοργάνωση εκθέσεων στο εξωτερικό με στόχο τη διεθνή προβολή του Cluster και την ενίσχυση της εξωστρέφειας
-Προσέλκυση, επιλογή και διαχείριση του προσωπικού του Cluster
-Προγραμματισμό, συντονισμό και υλοποίηση των δράσεων εκπαίδευσης του προσωπικού των επιχειρήσεων
-Συντονισμό και εκτέλεση δράσεων ανάπτυξης συνεργειών και χρηματοδότησης του Cluster με τρίτους φορείς.

Το προφίλ σας:
Προκειμένου να είστε σε θέση να ανταποκριθείτε στα καθήκοντα της θέσης, θα πρέπει να διαθέτετε τα ακόλουθα:

-Πτυχίο AEI τμήματος Σχολών Θετικών Επιστημών ή συναφών με Πληροφορική/Διοίκηση
-Επιθυμητές μεταπτυχιακές σπουδές (MBA ή αντίστοιχο)
-Αποδεδειγμένη εμπειρία τουλάχιστον 10 ετών σε Διευθυντική θέση (θα εκτιμηθεί θετικά σε τομέα σχετικό με νέες τεχνολογίες και εξωστρέφεια)
-Άριστη γνώση Αγγλικών
-Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και συνεργασίας
-Ικανότητα οργάνωσης και διαχείρισης ομάδας στελεχών
-Ικανότητα ανάπτυξης πρωτοβουλιών και λήψης αποφάσεων.

Ο πελάτης μας προσφέρει:
Εφόσον επιλεγείτε για την κάλυψη της θέσης του Γενικού Διευθυντή/Διαχειριστή, σας προσφέρονται τα ακόλουθα:

-Ανταγωνιστικές αποδοχές
-Μοντέρνο, δυναμικό και δομημένο περιβάλλον εργασίας
-Άριστες προοπτικές εξέλιξης.

Ενδιαφέρεστε;
Διακρίνεστε για τις ισχυρές διοικητικές και διαπροσωπικές σας ικανότητες; Επιθυμείτε να προσφέρετε ενεργά τις υπηρεσίες σας σε ένα καινοτόμο Συνεργατικό Σχηματισμό Επιχειρήσεων Πληροφορικής με εξειδίκευση στην Τεχνητή Νοημοσύνη;
Εάν ναι, τότε μπορείτε να υποβάλετε την αίτησή σας στο παρακάτω email.

Tags:

31 Δεκ
Θεσσαλονίκη [DESKNET]

Ζητούνται άμεσα απόφοιτοι πληροφορικής για τη διδασκαλία φοιτητικών μαθημάτων και την υποστήριξη μελετών. Αποστολή βιογραφικού στο παρακάτω email. Απαραίτητη η εγγραφή στο portal.desknet.gr.

25 Ιαν
Θεσσαλονίκη [Mega outlet]

Ζητάμε πωλητή -πωλήτρια για κατάστημα ανδρικής - γυναικείας ένδυσης στο εμπορικό κέντρο mega outlet.

24 Ιαν
Θεσσαλονίκη [HAPPY KIDDO ΚΔΑΠ]

ΕΙΚΑΣΤΙΚΟΣ, ΜΟΥΣΙΚΟΣ, ΚΑΛΩΝ ΤΕΧΝΩΝ, ΠΑΙΔΙΚΗ YOGA

24 Ιαν
Θεσσαλονίκη [New Think Promotion]

Ζητείται εμφανίσιμη κοπέλα για μόνιμη θέση σε πολυκατάστημα Πώληση επώνυμων προϊόντων Απαραίτητα Προσόντα: Γνώσεις Φαρμακευτικής Η εταιρία προσφέρει: ικανοποιητικό μισθό και ασφάλιση