11 Ιαν

Μεταφραστής ως εξωτερικός συνεργάτης

Θεσσαλονίκη Freelance Εργασία από απόσταση: Ναι
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Η TRANSLATE2GREEK αναπτύσσει τις δραστηριότητες της και αναζητά έμπειρους μεταφραστές ως εξωτερικούς συνεργάτες στο γλωσσικό συνδυασμό αγγλικών και ελληνικών. Θα κληθείτε να εργαστείτε είτε ως μέλος ομάδας, είτε να λειτουργήσετε αυτόνομα.

Αντικείμενο εργασίας:
Μετάφραση κειμένων που καλύπτουν μεγάλο εύρος πεδίων όπως Οικονομικά, Μάρκετινγκ, Εμπόριο, Μηχανική, Πληροφορική, Ιατρική, Νομική, Λογοτεχνία, Τέχνες.

Προφίλ υποψηφίου:
- Πτυχίο πανεπιστημίου σε μεταφραστικές σπουδές ή ισοδύναμο ή στο πεδίο εξειδίκευσης
- Εμπειρία στη μετάφραση (απαραίτητη τεκμηρίωση με αποστολή δείγματος ανά πεδίο)
- Άριστος χειρισμός των εφαρμογών Microsoft Office, CAT tools (SDL Trados, OmegaT, κλπ) και εξοικείωση με το διαδίκτυο
- Μητρική γλώσσα τα Ελληνικά με τουλάχιστον 10 έτη διαμονής στη χώρα
- Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (Proficiency)

Αποστολή βιογραφικού σημειώματος:
Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα και δείγματα μεταφράσεων ανά πεδίο εξειδίκευσης στην παρακάτω διεύθυνση.

translate2greek

Σχετικες Αγγελιες

23 Δεκ
Θεσσαλονίκη [ManDynamic]

Η ManDynamic αναζητά  Εξωτερικό Συνεργάτη για Μεσιτικό Γραφείο Περιοχή: Θεσσαλονίκη Απαραίτητα Προσόντα: Κατοχή μεταφορικού μέσου Βασική Χρήση Η/Υ Επιθυμητά προσόντα: Προϋπηρεσία σε Εξωτερικές Πωλήσεις θα εκτιμηθεί Γνώση του κλάδου των αυτοκινήτων θα θεωρηθεί προσόν Γνώση Αγγλικών Παροχές: Μισθός βάση επίτευξης στόχων Ασφάλιση Ευέλικτο Ωράριο Εργασία Μέρες Εργασίας: Δε - Πα Εκπαίδευση

16 Ιαν
Θεσσαλονίκη [Prestije-Sandanski]

Ζητείται κυρία από την περιοχή Αγ. Ιωάννης - Καλαμαρια, για 8ωρη φροντίδα ηλικιωμένου ζευγαριού (σπαστό ωράριο: 9.00πμ - 3.00μμ και 7.00μμ έως 9.00το βράδυ). κα Γαλήνη, 2314 005 727, βαιμπερ 00306996 920 717. Ώρες επικοινωνίας: 9.00-13.00, 17.30-19.30.

15 Ιαν
Θεσσαλονίκη [ΕΤΑΙΡΕΙΑ MARKETING]

Ζητούνται και επιλέγονται 2 νέοι έως 28 ετών , ανεξαρτήτως προϋπηρεσίας για τη στελέχωση του τμήματος Marketing. Θα έχουν προτεραιότητα υποψήφιοι χωρίς άλλες επαγγελματικές υποχρεώσεις. Η εταιρεία μας παρέχει ολοκληρωμένο σύστημα εκπαίδευσης, σύγχρονο και νεανικό περιβάλλον, καθώς και τη δυνατότητα εκπαιδευτικών και επαγγελματικών ταξιδιών. Αποστολή βιογραφικών στο παρακάτω email. Θα υπάρξει τηλεφωνική επικοινωνία με όσους υποψηφίους αξιολογηθούν θετικά.

13 Ιαν
Θεσσαλονίκη [ΟΜΙΛΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ]

Η εταιρεία μας, διαφήμισης και κατασκευής ιστοσελίδων στα πλαίσια ανάπτυξης αναζητά άτομα για να στελεχώσουν το προσωπικό της, καλύπτοντας την θέση εξωτερικών πωλήσεων. Υψηλές αποδοχές και προοπτικές μόνιμης καριέρας. Παρέχεται εκπαίδευση και καριέρα. Δυνατότητα και εξ αποστάσεως εργασίας. Δεκτοί από όλη την Ελλάδα. Απαραίτητη προϋπόθεση, τουλάχιστον 2.5 χρόνια εργασιακή εμπειρία. Αποστολή βιογραφικού στο E-mail που αναγράφετε παρακάτω.

13 Ιαν

Προγραμματιστές με πολύ καλή γνώση Php, Mysql, jQuery, Ajax από εταιρεία εφαρμογών διαδικτύου για κατασκευή εφαρμογών για τις ιστοσελίδες και κατασκευή ανεξάρτητων εφαρμογών σε framework όπως Laravel. Παρακαλώ μαζί με το βιογραφικό σας στείλτε κάποιο portfolio εργασίας. Ως portfolio εργασίας λαμβάνονται υπόψιν μόνον εφαρμογές - Application, δεν λαμβάνονται υπ΄όψιν ιστοσελίδες. Απαραίτητη προϋπόθεση, τουλάχιστον 2.5 χρόνια εργασιακή εμπειρία. Πληροφορίες...

... δίδονται μόνον μέσω email, ΟΧΙ τηλεφωνικής επικοινωνίας.