08 Νοε

Φυσιοθεραπευτές-Κινησιοθεραπευτές

Αθήνα Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Οι πελάτες μας, νοσοκομεία της Ελβετίας, επιθυμούν να προσλάβουν για μόνιμη Απασχόληση Φυσιοθεραπευτές-Κινησιοθεραπευτές.
Οι κατάλληλοι υποψήφιοι, γυναίκες και άνδρες κάθε ηλικίας θα πρέπει να είναι απόφοιτοι ΤΕΙ και ιδανικά να διαθέτουν σχετική προϋπηρεσία στην άσκηση του επαγγέλματος φυσιοθεραπείας, κινησιοθεραπείας, αθλητικών κακώσεων, εργοθεραπείας σε οργανωμένες εγκαταστάσεις με χρήση κατάλληλης βιοϊατρικής τεχνολογίας.

Θα πρέπει να είναι σε θέση να λάβουν και να αναλύσουν το ιστορικό του ασθενούς, σε συνεργασία με Φυσιάτρους να σχεδιάσουν την απαιτούμενη θεραπεία και να παρέχουν τις υπηρεσίες τους σε νευρολογικά, ορθοπεδικά, τραυματολογικά τμήματα των κλινικών και νοσοκομείων στα οποία θα απασχολούνται.

Απαιτείται γνώση της Γαλλικής ή της Γερμανικής γλώσσας προφορικά και γραπτά τουλάχιστον σε επίπεδο C1.
Προσφέρεται μόνιμη σχέση εργασίας αορίστου χρόνου, ιατροφαρμακευτική περίθαλψη, διεκπεραίωση όλων των απαιτούμενων δικαιολογητικών και εγγράφων, υποδοχή στη χώρα, βοήθεια για εύρεση κατοικίας, άνοιγμα τραπεζικού λογαριασμού, εγγραφή στις υπηρεσίες κοινωνικής ασφάλισης.

Ο εναρκτήριος μισθός κυμαίνεται από 2.100 έως 2.400 ευρώ μηνιαίως.

Βιογραφικά σημειώματα στα Γαλλικά ή τα Γερμανικά μπορείτε να στείλετε αναφέροντας τη θέση για την οποία ενδιαφέρεστε.

Μιχαήλ Σερασκέρης
www.hrstratey.gr

Σχετικες Αγγελιες

21 Νοε
Αθήνα [Γκυζη]

Αναζητώ Κομμώτρια για κατ' οίκον Χτένισμα, Ίσιωμα, 2 φορές την εβδομάδα. Περιοχή Γκύζη. Αμοιβή 5 Ευρώ.

21 Νοε
Αθήνα [dafi-dafi]

Εταιρεία κατασκευής επίπλου, αναζητά Ξυλουργό - Σκελετοποιό.

21 Νοε

Εταιρεία κατασκευής επίπλου, αναζητά Γαζωτή-Γαζώτρια για την κατασκευή επενδεδυμένων επίπλων. Απαραίτητη η γνώση χειρισμού ηλεκτρικής ραπτομηχανής.

21 Νοε

Εταιρεία κατασκευής επίπλων, αναζητά Ταπετσέρη και Βοηθός Ταπετσέρη για την κατασκευή επενδεδυμένων επίπλων.

21 Νοε
Αθήνα [ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΗΤΣΑΚΟΣ]

As a co-host you will be responsible for the smooth and high quality operation of the reservations already booked. You will handle all bookings, after the booking confirmation through the guests’ trip until the check out and the final review. Your responsibilities will be: • communicating with guests prior arrival and during their stay • welcoming the guests, physically or not • making sure that the agreed service level is maintained • supervising and...

... communicating with the cleaning services
• administration tasks for statistical and legal purposes
Requirements:
• young and polite personality
• very good knowledge of English language (second language is an asset)
• good knowledge of Athens downtown
• own transportation will be a plus
• work experience similar to the position will be a plus