11 Οκτ

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ

Πανελλήνια
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Εκδοτικός οίκος στο πλαίσιο της ανάπτυξής του αναζητά έμπειρο στέλεχος πωλήσεων, για την κάλυψη της θέσης: ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΠΩΛΗΣΕΩΝ
Η Εταιρεία
Εκδοτικός οίκος με 25ετή παρουσία στο χώρο του βιβλίου και των εκδόσεων, έχει κερδίσει την ανταπόκριση και την αναγνώριση του κοινού. Εκδίδει βιβλία σε ένα ευρύ φάσμα θεμάτων που εκτείνεται στη ελληνική και ξένη λογοτεχνία, παιδικά και εφηβικά βιβλία, εκπαιδευτικά βιβλία, επιστημονικές εκδόσεις και λευκώματα. Επίσης, δραστηριοποιείται στο χώρο των ψηφιακών εκδόσεων και της δια βίου μάθησης με την οργάνωση σεμιναρίων, ημερίδων και συνεδρίων.
Η Θέση
Η θέση αναφέρεται στον Γενικό Διευθυντή και αφορά στην διαχείριση τoυ υφιστάμενου δικτύου πελατών και την περαιτέρω ανάπτυξη των πωλήσεων μέσω του στρατηγικού σχεδιασμού, την ανάπτυξη πελατολογίου και τη διαχείριση της ομάδας πωλήσεων.
Οι υποψήφιοι
Αναζητούμε υποψηφίους με εμπειρία στις πωλήσεις, στην επίτευξη στόχων πωλήσεων και στην ανάπτυξη νέων αγορών με εστίαση στους πελάτες και στους ανθρώπους της ομάδας πωλήσεων. Οι αρμοδιότητες της θέσης ενδεικτικά περιλαμβάνουν:

Κατάρτιση πλάνου πωλήσεων και στοχοθέτηση.
Ενέργειες για την αύξηση των πωλήσεων και την επέκταση μεριδίου αγοράς.
Διατήρηση υπάρχοντος και ανάπτυξη νέου πελατολογίου.
Ανάπτυξη νέων αγορών.
Καθοδήγηση και ανάπτυξη ομάδας πωλήσεων διασφαλίζοντας το ομαδικό πνεύμα συνεργασίας.
Δημιουργία των συνθηκών που θα συμβάλλουν στην επίτευξη του στόχου πωλήσεων της ομάδας.

Σχετικες Αγγελιες

15 Νοε
Πανελλήνια [Καραγιάννης Αναστάσιος]

Ζητείται Αποθηκάριος, απόφοιτος δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, με προϋπηρεσία και εμπειρία σε διαχείριση αποθήκης, ικανότητα επικοινωνίας και διοίκησης στον τομέα της διακίνησης, με προοπτική μετεγκατάστασης στη Λεμεσό της Κύπρου, για να στελεχώσει την θυγατρική εταιρία της Κύπρου. Το άτομο που θα επιλεγεί, θα εκπαιδευτεί αμειβόμενο για τρεις μήνες στην εταιρία στη Θεσσαλονίκη.

14 Νοε
Αθήνα [Εμπορική - παραγωγική εταιρία]

Εταιρία ειδών συσκευασίας τροφίμων αναζητά υπεύθυνο πωλήσεων. Απαραίτητα Προσόντα: Προϋπηρεσία σε τμήμα πωλήσεων τουλάχιστον 5 χρόνια. Επιθυμητά Προσόντα: Αγγλικά, γνώση του κλάδου της συσκευασίας. Η εταιρία προσφέρει: Πλήρη απασχόληση. Μόνο σοβαρά βιογραφικά.

14 Νοε
Πανελλήνια [N/A]

Our client is a well-established Greek company in the FMCG industry. Reporting to the Marketing Manager, the right incumbent will be responsible for the development and implementation of strategic marketing and operational plans, in the aim to meet agreed profit, sales volume and market share objectives in the short and medium term. Identifies the market share, volume and profit objectives for his/her brand portfolio and initiates strategies and tactics to...

... meet and exceed them.
Initiates the development and execution of marketing activities, promotional launches and communication plans.
Evaluates the overall brand activity and reviews sales figures, in order to optimize profitability and suggest corrective actions and/or utilize opportunities.
Builds and sustains optimum relationship with advertising agencies and other third party services to ensure effective performance.
Plans and executes all web, SEO/SEM, marketing database, email, social media as well as evaluates performance of all digital marketing campaigns vs defined targets (ROI and KPIs).
Actively participates in NPD initiatives for the locally produced products, in order to attain competitive advantage and meet local needs.
Ensures maximum input and engagement on brand building and development activities, collaborating closely with different company departments (eg. finance, sales, trade marketing, supply chain etc.)
Provides ideas/proposals for new marketing activities and contributes to the development of new projects. Monitors trends and opportunities from the market and identifies marketing research needs.

Tags:

14 Νοε
Πανελλήνια [Ιδιώτης]

Τοποθετήσεις πλακιδίων στην Ελβετία Αρμοδιότητες: Άριστη τεχνική ποιοτική εργασία Απαραίτητα Προσόντα: Έμπειρος,να ξέρει καλά τη δουλειά, να ξέρει να ετοιμάζει τις επιφάνειες πριν την τοποθέτηση των πλακιδίων, όπως για παράδειγμα σοβατίσματα, τοποθέτηση γυψοσανίδων,ποιοτική εργασία και παραγωγικός,όχι αργός. Επιθυμητά Προσόντα: Γνώση γερμανικής γλώσσας Η εταιρία προσφέρει: Μισθούς Ελβετίας, μέχρι και 5000 Φράγκα Ελβετίας

13 Νοε
Πανελλήνια [Hellios Logistic]

Μόνιμη εργασία στη Γερμανία. Η εταιρεία Helios Logistik αναζητεί οδηγούς κατηγορίας Γ και Ε με ΠΕΙ και η δυνατόν κάρτα οδηγού, για δρομολόγια τοπικά και μεγάλων αποστάσεων. Η εταιρεία φροντίζει για την εύρεση διαμονής κοντά στο χώρο εργασίας. Μισθός μεταξύ 2600 και 3300 € το μήνα μεικτά. Το ίδιο και για οδηγούς με δίπλωμα κατηγορίας Β με μισθό μεταξύ 1800 και 2300 € μεικτά. Βιογραφικά στο παρακάτω email.