17 Σεπ

Μηχανικός Αυτοματισμού (PLC)

Θεσσαλονίκη Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Ο πελάτης μας, έμπειρη εταιρεία συστημάτων αυτοματισμού με έμφαση στον κλάδο των Τροφίμων και των Ποτών, με πάνω από 20 χρόνια παρουσίας στον χώρο και περισσότερα από 400 έργα βελτιστοποίησης διαδικασιών παραγωγής και αύξησης απόδοσης σε όλο τον κόσμο, αναζητά στη Θεσσαλονίκη Μηχανικό Αυτοματισμού με εμπειρία σε προγραμματισμό PLC Siemens, για τα έργα αυτοματισμού που αναλαμβάνει σε διάφορες βιομηχανικές εγκαταστάσεις.

Καθήκοντα του/της υποψηφίου/ας:
• Σχεδιασμός & ανάπτυξη συστημάτων αυτόματου ελέγχου βιομηχανικών εγκαταστάσεων.
• Αναβάθμιση, συντήρηση και τεχνική υποστήριξη υφιστάμενων συστημάτων αυτόματου ελέγχου βιομηχανικών εγκαταστάσεων.
• Επίβλεψη ηλεκτρολογικών εργασιών έργου.
• Οργάνωση, διαχείριση και παρακολούθηση έργου.

Απαραίτητα προσόντα υποψηφίου/ας:
• Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ή Μηχανικού Η/Υ ή Μηχανικού Αυτοματισμού (ΑΕΙ/ΤΕΙ).
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε έργα αυτοματισμών βιομηχανικών και λοιπών εγκαταστάσεων.
• Απαραίτητη προϋπηρεσία 5 ετών σε προγραμματισμό PLC SIEMENS (S7-300, S7-400, S7-1200, S7-1500) σε βιομηχανικά έργα.
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (γραπτά και προφορικά).
• Άριστη γνώση λειτουργικών συστημάτων Windows και εφαρμογών MS Office.
• Ανεπτυγμένες οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες.
• Δυνατότητα μετακινήσεων & ταξιδίων στην Ελλάδα και στο εξωτερικό (περίπου 30% του χρόνου εργασίας).
• Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου.

Ο εργοδότης προσφέρει:
• Σταθερές αποδοχές αναλόγως των προσόντων.
• Ομαδική ασφάλεια ζωής & υγείας.
• Εταιρικό κινητό τηλέφωνο & αυτοκίνητο.
• Σύγχρονο & φιλικό περιβάλλον εργασίας.
• Διαρκή εκπαίδευση, επιμόρφωση & ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη, σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο περιβάλλον.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σε ηλεκτρονική μορφή στο παρακάτω email.

Σχετικες Αγγελιες

21 Οκτ
Θεσσαλονίκη [ImmortalityMotors]

Η εταιρία Immortality Motors αναζητά επιπλέον προσωπικό! Ζητείται μηχανικός αυτοκινήτων για εργασία σε ΠΡΟΤΥΠΟ χώρο επισκευής οχημάτων, ευρωπαϊκών προδιαγραφών, με ΑΡΙΣΤΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ για άμεση συνεργασία. Ανατολική Θεσσαλονίκη, Γεωργικής Σχολής 140, Πυλαία (Πριν τα πράσινα φανάρια).

21 Οκτ
Θεσσαλονίκη [Astoria Safety Stores]

Νέα ευκαιρία εργασίας για Ηλεκτρολόγο/Μηχανολόγο/Χημικό Μηχανικό ως Επιβλέπων Μηχανικός - Μηχανικός Πωλήσεων. Αρμοδιότητες: • Μελέτη-Σχεδιασμός & Επίβλεψη (Project Management) εγκαταστάσεων Συστημάτων Πυρασφάλειας καθώς και Συντήρηση αυτών • Οργάνωση Προγράμματος Συντηρήσεων - Επικοινωνία με πελάτες • Κατάθεση Προσφορών - Φακέλων Συμμετοχής σε Διαγωνισμούς • Πωλήσεις - Διαχείριση Πελατών Απαραίτητα Προσόντα: • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου/Μηχανολόγου/Χημικού...

... Μηχανικού Π.Ε./Τ.Ε.
• Προηγούμενη εμπειρία σε συστήματα ασφαλείας & Project management
• Άριστη γνώση Microsoft Office, Επιθυμητή γνώση AutoCAD - MS Project
• Εργασιακή εμπειρία 5 ετών
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικών

Tags:

20 Νοε
Θεσσαλονίκη [ΑΦΟΙ ΣΠΥΡΟΥ ΜΠΑΚΑΛΗ ΟΕ]

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ, ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΣΗ ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ , ΓΙΑ ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ. ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ: Α)ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΒΙΒΛΙΑ Β ΚΑΙ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Β)ΔΙΕΚΠΑΙΡΕΩΣΗ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΓΕΜΗ.

20 Νοε
Θεσσαλονίκη [MASSAGE INN Network]

ΝΕΟΣ -Α, μασέρ - μασέζ με γνώσεις μάλαξης ζητείται για μερική ή πλήρη απασχόληση στο δίκτυο των 3 καταστημάτων Massage Inn στη Θεσσαλονίκη. Αποστολή βιογραφικών στο παρακάτω email, με θέμα: "Για αγγελία 11/19_MASSNET_03"

20 Νοε
Θεσσαλονίκη [ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ]

Καθηγητής Φυσικής ζητείται για μαθήματα σε φροντιστήριο στην Επανομή Θεσσαλονίκης. Καλέστε καθημερινά 14:00 - 21:00 στο παρακάτω τηλέφωνο.