10 Ιουλ

ESHOP ADMINISTRATOR

Θεσσαλονίκη Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

ΖHTEITAI ESHOP ADMINISTRATOR ΑΠΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ.
ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ : ΓΝΩΣΗ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΙΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΑΠΟΘΗΚΗΣ, ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ, E-MARKETING, SOCIAL MEDIA, GOOGLE ADWORDS ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ, ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΕΣ ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ. ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ Η ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ.
ΤΗΛΕΦΩΝΑ : 2310-689843, 2310-689844

Telephone
ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ

Σχετικες Αγγελιες

05 Φεβ
Θεσσαλονίκη [qmetric]

qmetric HR Solutions is currently recruiting, on behalf of its client, a well-established company, leader in its field of operations, the position of System Administrator The position: The selected candidate will be part of an established IT Department and in case you are selected, you will be based in Thessaloniki and your main duties will include: -Installing and configuring software, hardware, and networks -Monitoring system performance and troubleshooting...

... issues
-Ensuring security and efficiency of IT infrastructure
-Managing individual projects priorities, deadlines and deliverables
-Providing user support.

Your profile:
-Bachelor’s degree in Computer Science, Information Technology, Computer Engineering or equivalent
-3-5 years of experience in systems administration / databases / network administration
-Working experience on Microsoft Active Directory / domain administration (users’ rights, groups, policies)
-Working knowledge of VMWare virtualization technology
-Experience with database systems – MS SQL Server, MySQL
-Experience with enterprise backup systems, such as BackupExec, NetBackup or equivalent
-Comfortable with Unix/Linux systems, scripting and automation tools
-Comfortable with configuring Cisco devices
-IT certifications in Linux, Microsoft, or other network related fields is a plus
-Knowledge of CMS administration (Joomla/WordPress) is considered an asset
-Methodical and results-oriented
-Analytical & problem – solving skills
-Ability to work well under pressure and within tight deadlines
-Eager to learn new technologies
-Team spirit and ability to cooperate effectively.

Our Client offers:
In case you are selected for the specific position, you will have access to the following:

-A competitive salary, plus a private health insurance program
-Work in a dynamic environment with great potential
-Personal and professional development opportunities.

Are you interested?
Are you thrilled by the prospect of advancing your already successful career and developing professionally in a well-established company, leader in its field?
If so, sent your application to cv@qmetric.g!

Tags:

21 Φεβ
Θεσσαλονίκη [Χανος]

Ζητείται υπάλληλος γυναίκα, ηλικίας 25 -50 για εργασία σε παντοπωλείο στην περιοχή της Τριανδρίας. Πρόκειται για εργασία από Δευτέρα έως και Σάββατο( 6/7 ) με σπαστό ωράριο. Δεν χρειάζεται προϋπηρεσία! Τηλέφωνο επικοινωνίας δίνεται παρακάτω.

21 Φεβ
Θεσσαλονίκη [AGORA ΕΠΕ]

Ζητείται κοπέλα αισθητικό δερμοκαλλυντικών (ηλικία 22-35), για πωλήσεις σε φαρμακεία στην Θεσσαλονίκη. Πλήρης απασχόληση. Βιογραφικό στο παρακάτω email. Κωδικός αγγελίας: ais der Τηλέφωνο επικοινωνίας: 210 6142140-1.

20 Φεβ
Θεσσαλονίκη [DESKNET]

Ζητούνται άμεσα απόφοιτοι πολυτεχνικών σχολών για τη διδασκαλία φοιτητικών μαθημάτων και την υποστήριξη εργασιών. Αποστολή βιογραφικού info@desknet.gr. Απαραίτητη η εγγραφή στο portal.desknet.gr

20 Φεβ

Ζητούνται άμεσα απόφοιτοι πληροφορικής για τη διδασκαλία φοιτητικών μαθημάτων και την υποστήριξη μελετών. Αποστολή βιογραφικού info@desknet.gr. Απαραίτητη η εγγραφή στο portal.desknet.gr