25 Ιουν

Φροντίδα ηλικιωμένης

Αθήνα Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Ζητείται κυρία για φροντίδα ηλικιωμένης, κατά προτίμηση Ελληνίδα ή με Πάρα Πολύ καλή γνώση ελληνικής γλώσσας, ηλικίας από 45 έως 63 ετών. Η εργασία είναι εσωτερική και αφορά στην φροντίδα κυρίας 87 ετών, σε αρχικό στάδιο άνοιας. Δεν είναι κατάκοιτη, αλλά χρειάζεται συνεχή υποστήριξη για όλες τις δραστηριότητές της. Να αναλαμβάνει όλες τις αναγκαίες εξωτερικές εργασίες (όπως αγορές από σούπερ μάρκετ, φάρμακα, συνταγογράφηση ιατρού κ.λ.π.) καθώς και όλες τις απαραίτητες εσωτερικές εργασίες (καθαριότητα σπιτιού, γνώσεις μαγειρικής ελληνικών φαγητών κ.λ.π.). Θα πρέπει να είναι πολύ καθαρή, να φροντίζει καθημερινά για την προσωπική υγιεινή της ηλικιωμένης κυρίας και να είναι ευχάριστος άνθρωπος. Πολύ σημαντικό είναι να διαθέτει κάποια εμπειρία νοσηλευτικής και οπωσδήποτε να έχει εμπειρία από άτομα με άνοια και κινητικά προβλήματα, ώστε να μπορεί να την αντιμετωπίζει καλόβολα, ευγενικά και αποτελεσματικά.
Η ηλικιωμένη κυρία έχει 2 κόρες με τις οικογένειές τους που την επισκέπτονται σχεδόν καθημερινά.
Παρέχεται στέγαση και διατροφή. Περιοχή Καλλιθέα, σε ήσυχο και αξιοπρεπέστατο περιβάλλον. Τιμή και ρεπό συζητήσιμα. Σοβαρές προτάσεις, αυστηρά και μόνο με συστάσεις.
Επικοινωνία 11:00 με 21:00

Telephone

Σχετικες Αγγελιες

01 Φεβ
Θεσσαλονίκη [Αναστασία]

Ζητείται κυρία για φροντίδα ηλικιωμένης γυναίκας (επί 24ωρο, να μένει εκεί) που να μιλάει Ελληνικά και να μπορεί να μ΄μένει εκεί. Η τιμή και το ωράριο είναι συζητήσιμα. Περιοχή Κ. Τούμπα Θεσσαλονίκη. Τηλεφωνική επικοινωνία, Αναστασία 6937979654 , είτε Μαρία 6977438849

07 Φεβ
Θεσσαλονίκη [Prestije-Sandanski]

Ζητείται κυρία για 24 - ωρη φροντίδα ηλικιωμένης γυναίκας σε χωριό, νομός Καβάλας. Καλές συνθήκες. κα Γαλήνη, 2314 005 727, βαιμπερ 00306996 920 717. Ώρες επικοινωνίας: 9.00-13.00 και 17.30-19.30.

27 Φεβ
Αθήνα [YOURTRANSFER]

Λογιστής-τρια Αρμοδιότητες: Καταχώρηση λογιστικών εγγράφων, Συμφωνία πελατών προμηθευτών, Πληρωμές,Τιμολόγηση Απαραίτητα Προσόντα: Κάτοχος πτυχίου Λογιστικής, Άριστη γνώση MS Office Η εταιρία προσφέρει: Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών

27 Φεβ
Αθήνα [ΕΚΠ. ΟΜΙΛΟΣ ΓΡΑΨΑ]

Αγγλικών, Γαλλικών, Γερμανικών, Ιταλικών, Ισπανικών καθηγητές/ριες ζητούνται από τον Εκπ. Όμιλο ΓΡΑΨΑ για όλη την Αττική. Πλήρης ασφάλιση - επιδόματα - Δώρα - Bonus.

27 Φεβ
Αθήνα [Majestic]

Ζητούνται κοπέλες 18-26 για προώθηση προϊόντων μεγάλων εταιρειών. Αρμοδιότητες: Promotion. Απαραίτητα Προσόντα: Προσεγμένη εμφάνιση. Επιθυμητά Προσόντα: Εμπειρία. Η εταιρία προσφέρει: Ανταγωνιστικό μισθό, καλό περιβάλλον εργασίας και ασφάλιση. Παρακαλώ αποστείλατε ένα τυπικό βιογραφικό με φωτογραφία.