23 Ιουν

Πωλητής- Ταμίας Καταστήματος

Αθήνα Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

ΠΕΡΙΓΡΑΦH ΘEΣΗΣ ΕΡΓΑΣIΑΣ
H Praktiker Hellas αποτελεί το Νo.1 Ελληνικό Δίκτυο καταστημάτων DIY (Do It Yourself) & Home Improvement, που βρίσκεται στο πλευρό των Ελλήνων καταναλωτών από το 1991. Διαθέτει ένα ταχέως αναπτυσσόμενο e-shop, εξειδικευμένο τμήμα Β2Β και πανελλαδικό δίκτυο 16 καταστημάτων, συνολικής έκτασης 100.000 τ.μ., ενώ προσφέρει 50.000 προϊόντα σε 6.000.000 πελάτες ετησίως.

Αναζητούμε τους κατάλληλους υποψηφίους για τη στελέχωση θέσεων Πωλητή/ Ταμία Καταστήματος

Διαθέτεις ευχέρεια στην επικοινωνία; Είσαι άνθρωπος οργανωτικός, ομαδικός και εργάζεσαι με συνέπεια για το αποτέλεσμα; Διακρίνεσαι για το πάθος και την ισχυρή σου θέληση; Θέλεις να εργαστείς σε μια μεγάλη και δομημένη εταιρεία
του λιανεμπορίου; Στείλε μας σήμερα το βιογραφικό σου και πάρε θέση στη δυναμική ομάδας μας!

Αρμοδιότητες:
• Διασφάλιση ποιοτικής εξυπηρέτησης των πελατών του καταστήματος και παροχή πληροφοριών για την κατάλληλη χρήση των προϊόντων
• Κατάλληλη χρήση ταμειακών προγραμμάτων, διαχείριση παραστατικών και συναλλαγών σύμφωνα με τις διαδικασίες που ορίζει η εταιρεία
• Εξασφάλιση επάρκειας προϊόντων καθώς και ευταξίας του χώρου έκθεσης και αποθήκευσης προϊόντων
• Επίτευξη ποσοτικών και ποιοτικών στόχων, εφαρμόζοντας τις διαδικασίες και την εμπορική πολιτική της εταιρείας

Σχετικες Αγγελιες

24 Φεβ
Αθήνα [Constantin POTOU-Group of Company]

Πωλητής-τρια Αρμοδιότητες: Πώληση Απαραίτητα Προσόντα: Επαγγελματική εμπειρία Επιθυμητά Προσόντα: Δίπλωμα οδήγησης Η εταιρία προσφέρει: Συνέντευξη

19 Φεβ
Αθήνα [ALFA BEST QUALITY SRVICES IKE]

Πρατήριο υγρών καυσίμων (βενζινάδικο) στην Αθήνα, πλησίον ΟΑΚΑ, αναζητά για πλήρη ή μερική απασχόληση Υπάλληλο για ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΑΝΤΛΙΑΣ. Ωράριο κυλιόμενο πρωί – απόγευμα, 6ήμερη εργασία, με κυλιόμενο ρεπό. Με τα ακόλουθα Προσόντα: - Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ ή ισότιμου εκπαιδευτικού ιδρύματος - Άριστη γνώση της Ελληνικής Γλώσσας - Άριστη γνώση Υπολογιστών - Άμεση διαθεσιμότητα για εργασία Παρέχονται: Μισθός & Bonus

10 Φεβ
Αθήνα [FLERIA]

ΠΩΛΗΤΗΣ-Α ΣΕ ΑΝΘΟΠΩΛΕΙΟ ΓΙΑ ΗΜΙΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ, ΓΝΩΣΕΙΣ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΚΑΙ PHOTOSHOP

08 Φεβ
Θεσσαλονίκη [Electronet Toulis]

Ζητείται συνεργάτης σε κατάστημά ηλεκτρικών ειδών. Ο υποψήφιος πρέπει να διαθέτει: • Προϋπηρεσίας τουλάχιστον 3 έτη στο χώρο των καταστημάτων λιανικής • Ισχυρές ηγετικές ικανότητες και επιχειρηματικό προσανατολισμό • Πολύ καλές επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας και χρήσης H/Y

08 Φεβ
Αθήνα [Hrstrategy Human Resources Management Consultants]

Ο πελάτης μας, βιομηχανία τροφίμων της Αθήνας, ζητά να προσλάβει Πωλητή ή Πωλήτρια HORECA. Αντικείμενο εργασίας: • Υπεύθυνος διαχείρισης, διατήρησης και ανάπτυξης υπάρχοντος πελατολογίου - εξεύρεση νέων πελατών • Πραγματοποίηση επισκέψεων σε πελάτες εντός Αττικής • Εφαρμογή εμπορικής πολιτικής της εταιρείας • Διαπραγμάτευση όρων συνεργασίας • Αποστολή προσφορών & διαχείριση παραγγελιών • Δειγματισμός & παρουσίαση προϊόντων • Υποστήριξη μετά την πώληση Απαιτούμενα...

... προσόντα:
• Τουλάχιστον 3 έτη προϋπηρεσία επιθυμητά στον κλάδο του HORECA
• Επαγγελματική εμφάνιση, συμπεριφορά και ήθος
• Οργάνωση και προγραμματισμός
• Ικανότητες διαπραγμάτευσης
• Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
• Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ (Office, CRM)
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
• Επιθυμητό πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ στον τομέα Διοίκησης επιχειρήσεων/ Διοίκησης Ξενοδοχειακών επιχειρήσεων ή Οικονομίας
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (προκειμένου περί ανδρών)

Προσφέρονται:
• Μισθός αναλόγως εμπειρίας και προσόντων
• Εταιρικό αυτοκίνητο
• Bonus επίτευξης στόχων

Βιογραφικά σημειώματα στα οποία παρακαλείστε να αναφέρετε τη θέση για την οποία ενδιαφέρεστε.