11 Ιαν

Backoffice Department – Junior logistics assistant

Δήμος Θεσσαλονίκης
Περιγραφή θέσης εργασίας:

                                                                    Backoffice Department – Junior logistics assistant Our company is a multinational organization specialized in recycling and raw material trading and we are seeking for a full-time motivated employee.   Candidate Profile: University degree Any experience in Logistics or Data entry will be appreciated Excellent knowledge of English at a fluent level Knowledge of the French language will be highly appreciated Advanced...

Σχετικες Αγγελιες

15 Ιαν
Αθήνα [GREEKA Hellas]

Travel Agent Operations Assistant (junior) Η εταιρία ενδιαφέρεται να προσλάβει 3 απόφοιτους TEI τμημάτων Διοίκησης Επιχειρήσεων, Τουριστικών Επιχειρήσεων ή Οικονομικών Επιστημών από αρχές Ιανουαρίου με σκοπό την εκπαίδευση και την εξοικείωσή τους με τις δραστηριότητες της εταιρίας προκειμένου να απασχοληθούν

15 Ιαν
Δήμος Θεσσαλονίκης [MANPOWER]

MEET THE FUTURE Manpower on behalf of its client, a Business Software Company leader in its field is seeking for highly motivated: Junior Software Developer for Thessaloniki. Junior software developer with web (JS, CSS, HTML5) and basic database skills to join the expanding team based at the main office in Thessaloniki, working supporting clients using the established jPlaton framework and Comidor web platform. Job Description: Driving success through developing...

... currentComidor solutions Take instructions in varied business functions, to translate business needs into

Tags:

14 Ιαν
Δήμος Θεσσαλονίκης [RANDSTAD]

Είσαι νέος μηχανικός έτοιμος να ξεκινήσεις μια λαμπρή σταδιοδρομία ως Junior Sales Engineer; Θέλεις να εργαστείς σε μία από τις πιο καταξιωμένες πολυεθνικές εταιρίες στον χώρο του κατασκευαστικού κλάδου, με παρουσία σε πάνω από 120 χώρες;  Ενδιαφέρεσαι να αναπτυχθείς επαγγελματικά και να ξεχωρίσεις στην

09 Ιαν
Καλλιθέα [ARANGIA]

Tο Ταχύτερα Αναπτυσσόμενα Δίκτυο ARANGIA στην Καλλιθέα αναζητεί άτομο για μόνιμη απασχόληση αναζητεί άτομα για την κάλυψη της θέσης Junior Administration

08 Ιαν
Αθήνα [SAM SHIPPING MANAGEMENT]

Sam Shipping Management, managers of 10 bulk carriers is looking to hire an Assistant for Chartering Department with experience of 1-3 years in similar