11 Ιαν

Maitre

Δήμος Σάμου
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Η εταιρία Samos Hotels Resorts με έδρα τη Σάμο ζητά προσωπικό για την κάλυψη της θέσης: Maitre Απαραίτητες προϋποθέσεις: Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση ξενοδοχείου 4 ή 5 αστέρων (all inclusive, a la carte) Χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών (Windows, internet, POS κτλ.) Άριστη γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας Πτυχίο ελληνικής ή...

Σχετικες Αγγελιες

21 Μαρ
Δήμος Θάσου [ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΚΟΘΑΛΗ ΑΕ]

Η εταιρία Xenios Gate με τρεις ξενοδοχειακές μονάδες στη Θάσο αναζητά για τα ξενοδοχεία της κατά τη σεζόν 2019 Sous Maitre Επιθυμητά προσόντα: Προηγούμενη εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε ανάλογη θέση ξενοδοχείου 4 ή 5 αστέρων Γνώση αγγλικών (επιθυμητή η γνώση γερμανικών ή άλλων ξένων γλωσσών) Απόφοιτος σχολής

20 Μαρ
Δήμος Χερσονήσου [CRETA MARIS]

Το Creta Maris Beach Resort, ξενοδοχείο 5* του Metaxa Hospitality Group στη Χερσόνησο Κρήτης, ζητά για το τμήμα FB: Sous Maitre Απαραίτητα προσόντα: Aποδεδειγμένη εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε εστιατόριο ξενοδοχείου 5 αστέρων Άριστη γνώση αγγλικών Πτυχίο σχολής τουριστικής εκπαίδευσης Προσφέρουμε: Εποχιακή απασχόληση

19 Μαρ
Δήμος Θήρας [9 Muses Santorini Resort]

Zητείται Υπεύθυνος-η Εστιατορίου / Maitre από το ξενοδοχείο 5 αστέρων 9 Muses στη Σαντορίνη για τη σεζόν 2019 (Απρίλιος-Οκτώβριος). Γνώση αγγλικών, γαλλικών, ιταλικών θα θεωρηθεί προσόν. Απαιτείται προϋπηρεσία. Παρέχεται διαμονή και διατροφή. [Για να στείλετε το βιογραφικό σας, κάντε κλικ εδώ.] Τηλ.: 22860 81781

15 Μαρ
Δήμος Πάργας [LICHNOS BEACH HOTEL AND SUITES]

Το Lichnos Beach, πολυτελές ξενοδοχείο στην Πάργα, ζητεί να προσλάβει για το διάστημα Μάιος-Οκτώβριος 2019 Sous Maitre Ο υποψήφιος θα πρέπει: Να έχει πηγαία διάθεση για φιλοξενία. Nα είναι προσανατολισμένος/η στην επίτευξη ποιοτικών και οικονομικών στόχων. Nα διακατέχεται από ομαδικότητα, παρατηρητικότητα,

15 Μαρ
Δήμος Θάσου [ROYAL PARADISE BEACH RESORT & SPA]

Restaurant Manager / Maitre Το Royal Paradise Βeach Resort Spa 5 αστέρων βρίσκεται στη Θάσο, αποτελείται από 77 δωμάτια-σουίτες, είναι χτισμένο σε έκταση 25 στρεμμάτων στον όρμο Ρωσογκρεμός στον Ποτό της Θάσου και ζητά να στελεχώσει τη θέση του restaurant manager στα εστιατόρια της ξενοδοχειακής μονάδας. Απαιτούμενα προσόντα: