02 Ιαν

ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

Θεσσαλονίκη Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Η Τεχνική Εταιρεία DEMCON αναζητεί Πολιτικό Μηχανικό για την κάλυψη θέσης γραφείου.
Καθήκοντα : Διαχείριση, οικονομικός και λογιστικός έλεγχος έργων, προμετρήσεις, σύνταξη οικονομικών προσφορών, συμβάσεων και συμφωνητικών. Παρακολούθηση και υποστήριξη περιβαλλοντικής διαχείρισης.
Απαιτούμενα προσόντα: Διπλωματούχος Πολιτικός Μηχανικός, άριστη προφορική και γραπτή γνώση Αγγλικών επιπέδου proficiency, γνώστης των : AUTOCAD, REVIT, REVIT ADVANCED, REVIT STRUCTURE.
Με δυνατότητα έκδοσης Τιμολογίου Παροχής Υπηρεσιών
Αποστολή βιογραφικών στο nickpapasavas@gmail.com

ΒΟΥΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥΔΗ

Tags:

Σχετικες Αγγελιες

10 Ιουν
Θεσσαλονίκη [ergonact]

Πολιτικός Μηχανικός νεαρός ζητείται, με πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και software γραφείου, για εργασία σε τεχνική κατασκευαστική εταιρία. Παρακαλούμε για επικοινωνία με mail.

20 Μαι
Πανελλήνια [RANDSTAD]

Είσαι πολιτικός μηχανικός με εμπειρία στην κατασκευή ξενοδοχειακών μονάδων, κατοικιών ή επαγγελματικών χώρων; Έχεις εμπειρία από project management; Εάν έχεις εργαστεί σε εργοτάξιο και είσαι ικανός να διεκπεραιώνεις ταυτόχρονα πολλές αρμοδιότητες με προσήλωση στην επίτευξη στόχων και την τήρηση

20 Μαι
Δήμος Θεσσαλονίκης [ENVIROPLAN ΑΕ]

Η εταιρία Enviroplan A.E. (http://www.enviroplan.gr), η οποία παρέχει υπηρεσίες συμβούλου και μηχανικού και ειδικεύεται σε μελέτες – έρευνες σχετικά με τη διαχείριση και την προστασία του περιβάλλοντος, αλλά και σε πάσης φύσεως τεχνικά και αναπτυξιακά έργα, με διεθνή δραστηριότητα και γραφεία σε Ελλάδα (Αθήνα,

06 Ιουν
Θεσσαλονίκη [CLIMA CONTROL SA]

ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ Απαραίτητα Προσόντα: ΠΤΥΧΙΟ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΥ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ Επιθυμητά Προσόντα: ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΘΕΡΜΑΝΣΗ-ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟ Η εταιρία προσφέρει: ΜΙΣΘΟΣ

03 Ιουν
Θεσσαλονίκη [qmetric]

Η qmetric - HR Solutions, επιθυμεί να στελεχώσει, για λογαριασμό πολυεθνικής βιομηχανίας με έδρα τη Βιομηχανική Περιοχή Σίνδου, τη θέση του/της Ηλεκτρολόγου Μηχανικού (AEI) Η θέση Ο/η υποψήφιος/α που θα επιλεγεί, θα έχει ως βασική αποστολή τη διάγνωση και αποκατάσταση βλαβών στον ηλεκτρολογικό εξοπλισμό της μονάδας που προκύπτουν κατά τη διαδικασία της παραγωγής, καθώς και στην βελτίωση των ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων. Πιο συγκεκριμένα, τα καθήκοντα...

... του/της θα περιλαμβάνουν:

• Hands-on επίλυση ηλεκτρολογικών προβλημάτων και προβλημάτων αυτοματισμού
• Καθημερινό έλεγχο καλής λειτουργίας ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων
• Σχεδίαση και επίβλεψη εγκαταστάσεων ηλεκτρολογικού εξοπλισμού
• Τήρηση κανόνων και λήψη μέτρων ασφαλείας
• Σύνταξη αναφορών και αναθεώρηση διαδικασιών
• Καθημερινή επικοινωνία με τα διάφορα τμήματα του εργοστασίου.

Το προφίλ σας

Προκειμένου να είστε σε θέση να ανταποκριθείτε στα καθήκοντα της θέσης του/της Ηλεκτρολόγου Μηχανικού, θα πρέπει να διαθέτετε τα ακόλουθα:

Τυπικά προσόντα
• Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού (ΑΕΙ)
• Εμπειρία 3-5 έτη σε βιομηχανικό ή βιοτεχνικό περιβάλλον
• Γνώση ηλεκτρολογικού σχεδίου (κατανόηση, σύνταξη)
• Καλή γνώση αγγλικών
• Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ (MS Office, Internet κτλ)
• Ευχέρεια στην ανάλυση και διαχείριση δεδομένων
• Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων.

Ειδικές γνώσεις και εμπειρία σε:
• Βιομηχανικές εγκαταστάσεις
• Βιομηχανικό αυτοματισμό
• Όργανα ελέγχου και μετρήσεις μη ηλεκτρικών μεγεθών
• Συστήματα κίνησης και διανομής
• Λειτουργία και συντήρηση Υ/Σ Μέσης Τάσης.

Επιθυμητά προσόντα:
• Γνώση PLC και SCADA
• Σχεδιασμός σε EPLAN
• Γνώση συστημάτων ηλεκτρονικών ισχύος.

Ο πελάτης μας προσφέρει

Εφόσον επιλεγείτε, σας προσφέρονται τα ακόλουθα:
• Ανταγωνιστικές αποδοχές
• Οικογενειακό πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης υγείας
• Δομημένο περιβάλλον εργασίας
• Εκπαιδευτικά και επιμορφωτικά προγράμματα
• Ομαδική ασφάλιση ζωής και ατυχημάτων
• Μεταφορά από και προς τις εγκαταστάσεις
• Δυνατότητα μονιμοποίησης.