17 Οκτ

Μηχανικός Γραφείου / Έργου (Office /Field Engineer)

Πειραιάς Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Πολυεθνική Τεχνική-Κατασκευαστική Εταιρία, δημιουργεί τα νέα της γραφεία στην Ελλάδα (Πειραιά) και επιθυμεί να προσλάβει άμεσα:

Αρμοδιότητες:
• Μελέτη και Σχεδιασμός ολοκληρωμένων Φ/Β έργων
• Εκπόνηση Ενεργειακών μελετών και προσομοιώσεων παραγωγής
• Δημιουργία και παρακολούθηση λίστας υλικών (BOM) και συντονισμός παραγγελιών
• Έρευνα αγοράς και εύρεση προμηθευτών υλικών και εξοπλισμού
• Υποστήριξη σε μηχανικούς πωλήσεων
• Δυνατότητα ταξιδιών
Επιθυμητά προσόντα:
• Απόφοιτος ΑΕΙ, ΤΕΙ, (τμημάτων ηλεκτρολογίας, ηλεκτρονικής, ηλεκτρολόγων μηχανικών, τμήμα μηχανολόγων και παρεμφερών σχολών)
• Εμπειρία σε μελέτη, σχεδιασμό και κατασκευή Φ/Β έργων (μικρής και μεγάλης κλίμακας)
• Πολύ καλή γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων (AutoCAD, PVSYST κτλ)
• Γνώση Η/Υ και MS Office- Power Point
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
• Επαγγελματική συνέπεια, οργάνωση και μεθοδικότητα
• Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση 2έτη ελάχιστο θα προτιμηθεί
Η εταιρία προσφέρει:
• Άριστο περιβάλλον εργασίας
• Σύμβαση αορίστου χρόνου
• Σταθερό μηνιαίο μισθό
• Διαρκή εκπαίδευση και επιμόρφωση
• Προοπτικές εξέλιξης

Telephone
Θέμης Λαγορκόπουλος

Σχετικες Αγγελιες

17 Οκτ
Πειραιάς [Sunel Energy IKE]

Πολυεθνική Τεχνική-Κατασκευαστική Εταιρία, δημιουργεί τα νέα της γραφεία στην Ελλάδα (Πειραιά) και επιθυμεί να προσλάβει άμεσα: Μηχανικός Γραφείου / Έργου

16 Οκτ
Πανελλήνια [ΕΚΕΦΕ «Δημόκριτος»]

e-mail: s.zafeiris@gel.demokritos.gr Αγ. Παρασκευή, 12-10-2018 Αρ. Πρωτ. 015/2018-3004 Παράταση Προκήρυξης Θέμα: Παράταση Προκήρυξης για την πρόσληψη επιστημονικού συνεργάτη με σύμβαση εργασίας ορισμένου χρόνου για την εκτέλεση του προγράμματος / έργου με τίτλο «Υποστήριξη Γραφείου Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης» –

13 Νοε
Δήμος Πατρέων [DRAGER - DRAEGER]

Dräger is an international leader in the fields of medical and safety technology. The Medical division, operates in the field of Critical Care, providing a complete product portfolio such as anesthesia workstations, ventilation equipment for intensive and home care, emergency and mobile ventilation units, warming therapy equipment for infants, patient monitoring equipment, medical lights, pendants, IT solutions and gas management systems. Draeger Hellas S.A...

... as the authorized Greek subsidiary, is seeking to appoint a Field Service Engineer (Biomedical - Electronic

Tags:

07 Νοε
Πειραιάς

ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ γραφείου με Proficiency, γνώση Η/Υ, οδηγός αυτοκινήτου - μηχανής, κατά προτίμηση κάτοικος Πειραιά και γύρω, βιογραφικά e-mail: sconsta@otenet

07 Νοε
Πανελλήνια [COSMOS BUSINESS SYSTEMS ΑΕΒΕ]

Η Cosmos Business Systems A.E.B.E www.cbs.gr, ενδιαφέρεται να προσλάβει: Μηχανικό Υποστήριξης Εφαρμογών (EDP Applications Engineer) O/η κατάλληλος υποψήφιος θα ενταχθεί στο τμήμα software και consulting, θα αναφέρεται στο διευθυντή του τμήματος και θα είναι υπεύθυνος/η για την: Υποστήριξη των εφαρμογών λογισμικού σε επίπεδο χρήσης στο