13 Σεπ

Τεχνικός Κινητής & Tablet

Αθήνα Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Περιγραφή

Η εταιρία GRIC Group είναι μια φιλόδοξη και πρωτοπόρα εταιρία στον κλάδο της πληροφορικής και της κινητής τηλεφωνίας, που παρέχει, μέσω διαφορετικών τμημάτων, υπηρεσίες διανομής, εξειδικευμένες υπηρεσίες επισκευαστικού κέντρου σε εταιρικούς αλλά και τελικούς πελάτες, πώληση και επισκευή λογισμικού και υπολογιστών, υπηρεσίες φιλοξενίας ιστοσελίδων καθώς και τον σχεδιασμό τους.

Η GRIGC GROUP προσφέρει ένα ολοκληρωμένο πακέτο λύσεων και υπηρεσιών, στο υψηλότερο δυνατό επίπεδο και το οποίο κυμαίνεται από συμβουλευτικές υπηρεσίες, project management και φτάνει έως την ολοκλήρωση ενός έργου ή ακόμα και την 24ώρη υποστήριξη όπου αυτό κριθεί αναγκαίο.

Η εταιρία μας απασχολεί ένα σημαντικό αριθμό προσωπικού, το οποίο είναι ταλαντούχο και άρτια εκπαιδευμένο. Για το λόγο αυτό οι απαιτήσεις μας για κάθε νέο μέλος που προστίθεται είναι υψηλές. Η εταιρία μας απαιτεί δημιουργικούς, δυναμικούς, αφοσιωμένους και γεμάτους όρεξη και πάθος ανθρώπους που έχουν ομαδικό πνεύμα, που αντέχουν στους γρήγορους και απαιτητικούς ρυθμούς της εργασίας και παίρνουν πρωτοβουλίες μέχρι να
πετύχουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Ο ρόλος
• Διάγνωση προβλημάτων και παροχή τεχνικής υποστήριξης κινητών τηλεφώνων, smartphones, tablets και Η/Υ (προαιρετικό) σε επίπεδο hardware & software
• Ορθή διάγνωση και αντιμετώπιση απλών και περίπλοκων τεχνικών προβλημάτων
• Παροχή εξατομικευμένων λύσεων και υψηλής ποιότητας υπηρεσιών
• Προώθηση προϊόντων/υπηρεσιών τεχνολογίας σε νέους και υφιστάμενους πελάτες, με σκοπό την ικανοποίηση των αναγκών τους και την επίτευξη του στόχου πωλήσεων

Απαιτούμενα Προσόντα
• Κατάρτιση και υψηλό τεχνικό υπόβαθρο
• Ευχάριστος, επικοινωνιακός, ευπαρουσίαστος και πάντοτε καλοντυμένος
• Άριστη γνώση συναρμολόγησης και αποσυναρμολόγησης συσκευών
• Άριστη γνώση λογισμικού iOS & Android
• Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
• Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
• Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση του πελάτη
• Ομαδικό πνεύμα, ικανότητες ανάληψης πρωτοβουλιών και επίλυσης προβλημάτων
• Ικανότητα εργασίας σε απαιτητικούς ρυθμούς εντός σύντομων προθεσμιών
• Εμπειρία και γνώση χρήσης σταθμού κόλλησης (κόλληση/αποκόλληση micro-usb connector)

Επιθυμητά Προσόντα
• Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ στον τομέα της τεχνολογίας
• Δυνατότητα συνεχούς προσαρμογής και εκμάθησης νέων τεχνολογιών
• Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και MSOffice
• Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
• Εμπειρία και γνώση χρήσης μικροσκοπίου

Ο ιδεατός υποψήφιος
Αναζητούμε νέους και νέες που επιθυμούν να ΕΞΕΛΙΞΟΥΝ την επαγγελματική τους σταδιοδρομία κοντά μας και να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες που θα του/της παρουσιαστούν! Προσφέρουμε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας, με δυνατότητα περαιτέρω εξέλιξης των δεξιοτήτων και της εμπειρίας σου, παράλληλα με ένα πολύ ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (μισθό, ασφάλιση, bonus κ.λπ.). Η θέση επιβάλλει την άμεση και αποτελεσματική εξυπηρέτηση πελατών σε συνδυασμό με την ποιότητα επισκευών και παροχής υπηρεσιών. Εάν είσαι άνθρωπος που αγαπάς την τεχνολογία, έχεις τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρίας στην επισκευή κινητών τηλεφώνων / smartphones και τα παραπάνω σου ακούγονται θελκτικά, στείλε μας το βιογραφικό σου άμεσα!

Telephone
tasos pantolewn

Σχετικες Αγγελιες

31 Αυγ
Αθήνα [Γερμανός]

ΤΕΧΝΙΚΟΣ κινητής τηλεφωνίας ζητείται για κατάστημα Γερμανός. Βιογραφικά στο e-mail: john.kou1975@gmail

20 Σεπ
Αθήνα [VODAFONE SHOP]

Ζητείται Πωλητής / Πωλήτρια από κατάστημα κινητής τηλεφωνίας στο Χαϊδάρι. Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης

20 Σεπ
Αθήνα [AUTO MARIN]

Η Auto Marin A.E. αναζητά Τεχνικό Υπεύθυνο – Διαγνώστη Απαραίτητα προσόντα: Τεχνική εκπαίδευση  Εμπειρία στον τομέα της εμπορίας αυτοκινήτων Ικανότητα συνεργασίας Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση Προσφέρονται: Μισθός και bonus Δυνατότητα εξέλιξης Διαρκής εκπαίδευση Εξαιρετικό

19 Σεπ
Αθήνα [BAZAAR]

Στην Bazaar Α.Ε., μέλος του ομίλου εταιριών Βερούκα, όλοι οι άνθρωποί μας για πάνω από 25 χρόνια είναι δίπλα στον καταναλωτή με στόχο την άψογη εξυπηρέτησή του. Έχοντας 145 καταστήματα σε όλη την Ελλάδα, καλύπτουμε τις καθημερινές ανάγκες των πελατών μας. Πρωταρχικοί στόχοι μας είναι η ικανοποίηση των

18 Σεπ
Αθήνα [ΡΧ ΙΑΤΡΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΜΟΝ ΕΠΕ]

Τεχνική υποστήριξη Ιατρικών Διαγνωστικών Μηχανημάτων Απαραίτητα Προσόντα: Κάτοχος πτυχίου ηλεκτρονικού ΑΕΙ ή ΤΕΙ, ή αντίστοιχη σχολή. Αρίστη γνώση Αγγλικών Αρίστη γνώση Η/Υ (MS Office.MS Windows) και Internet Δυνατότητα συχνών ταξιδίων σε εσωτερικό. Δυνατότητα σπάνιων ταξιδίων σε εξωτερικό. Κάτοχος Διπλώματος Οδήγησης Επιθυμητά Προσόντα: Θεμιτή προϋπηρεσία στην τεχνική υποστήριξη ιατρικών διαγνωστικών μηχανημάτων. Η εταιρία προσφέρει: Εκπαιδεύσεις...

... στα προϊόντα της εταιρείας.
Εταιρικό αυτοκίνητο
Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
Φορητός Η/Υ

ΕΔΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: ΚΑΛΑΜΑΤΑ