19 Ιουν

Ζητούνται Μηχανικοί

Θεσσαλονίκη Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Ζητούνται Μηχανικοί απόφοιτοι/ες Πολυτεχνείου ή ΤΕΙ για θεωρητική και πειραματική ερευνητική εργασία σε επιστημονική ομάδα του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης με αντικείμενο τα συστήματα αντιρρύπανσης οχημάτων. Απαραίτητη η πολύ καλή γνώση Αγγλικών και των προγραμμάτων Excel, Powerpoint και Word καθώς και η διάθεση για δημιουργική εργασία και επιστημονική εξέλιξη. Η θέση αφορά μακροχρόνια απασχόληση με συμβάσεις. Επιθυμητά (αλλά όχι απαραίτητα) προσόντα: εμπειρία στη σύνταξη τεχνικών εκθέσεων και ερευνητικών προτάσεων, εξοικείωση γύρω από τη λειτουργία οχημάτων, προγραμματισμός σε περιβάλλοντα όπως Matlab, VBA κλπ., σχετικό μεταπτυχιακό ή διδακτορικό, δίπλωμα οδήγησης, εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις. Αποστολή βιογραφικών με στοιχεία επικοινωνίας στη διεύθυνση aki@auth.gr

Σχετικες Αγγελιες

17 Δεκ
Δήμος Ιωαννιτών [ΝΙΚΙ ΜΕΠΕ]

    [Για να στείλετε το βιογραφικό σας, κάντε κλικ εδώ.]

17 Δεκ
Πανελλήνια [MECCANICA GROUP A.E.]

Η Meccanica Group Α.Ε. στα πλαίσια έργου που έχει αναλάβει αναζητά Πολιτικούς Μηχανικούς Έργων Υποδομής Τ.Ε Απαιτούμενα προσόντα: Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού Έργων Υποδομής Τ.Ε. Πιστοποιητικό γλωσσομάθειας αγγλικών επιπέδου Β2 Καλή γνώση Autocad, 2D Κάτοχος ECDL ή ισοδύναμου πιστοποιητικού Παρακαλούνται οι

17 Δεκ

Η Meccanica Group A.E. στο πλαίσιο έργου που έχει αναλάβει αναζητά Μηχανολόγους Μηχανικούς Τ.Ε. Απαιτούμενα προσόντα: Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού Πιστοποιητικό γλωσσομάθειας αγγλικών επιπέδου Β2 Καλή γνώση Autocad, 2D Κάτοχος πτυχίου ECDL ή άλλου ισοδύναμου Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να αποστείλουν

17 Δεκ

Η Meccanica Group A.E. στο πλαίσιο έργου που έχει αναλάβει, αναζητά Πολιτικούς Μηχανικούς Π.Ε Απαιτούμενα προσόντα: Κάτοχος πτυχίου Πολιτικού Μηχανικού Π.Ε. Μέλος τεχνικού επιμελητηρίου ΤΕΕ Τουλάχιστον 5ετής εμπειρία σε έργα αποχέτευσης ως Πολιτικός Μηχανικός είτε στο μελετητικό αντικείμενο είτε στην

11 Δεκ
Πανελλήνια [Γραφείο τεχνικών συμβούλων]

Ζητούνται Ναυπηγοί και Μηχανολόγοι Μηχανικοί για εργασία πλήρους απασχόλησης σε γραφείο τεχνικών συμβούλων με γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων (AVEVA / SOLIDWORKS / CATIA etc.). Θετικά θα συνεκτιμηθεί η γνώση του λογισμικού CEASAR II καθώς και προϋπηρεσία. [Για να στείλετε το βιογραφικό σας, κάντε κλικ εδώ.]