12 Ιουν

Υπάλληλος Back Office Ασφαλιστικού Οργανισμού - Αθήνα

Αθήνα Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Η ACTIONLINE, εταιρεία παροχής υπηρεσιών προς επιχειρήσεις, αναζητά Υπάλληλο back office για λογαριασμό μεγάλης Ασφαλιστικής Εταιρείας, για την Αττική.
Αρμοδιότητες:
• Έλεγχος δικαιολογητικών και αιτήσεων ασφάλισης συμβολαίων
• Επικοινωνία με πελάτες και δίκτυο συνεργατών για διευκρινίσεις σε τυχόν απορίες που αφορούν καλύψεις ή μη του συμβολαίου
• Καταχώριση δεδομένων σε ηλεκτρονικό σύστημα, data check
• Αρχειοθέτηση και παρακολούθηση αιτημάτων

Απαιτούμενα Προσόντα:
• Απόφοιτοι Α.Ε.Ι, /T.E.I. /I.E.K. (ιδανικά με κατεύθυνση σε ασφαλιστική επιστήμη)
• Τουλάχιστον 1 έτος εμπειρία σε αντίστοιχη θέση (κλάδου ζωής και αυτοκινήτου)
• Άριστη γνώση Η/Υ και εφαρμογών MS Office
• Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας

Επιθυμητά Προσόντα
• Πιστοποίηση (Αντ)ασφαλιστικών Διαμεσολαβητών Επιπέδου Α. Τράπεζα Της Ελλάδος
Παροχές
• Σταθερός μηνιαίος μισθός και ασφάλιση
• Συνεχής εξέλιξη και επιμόρφωση
• Εργασία σε ένα δυναμικό και εξελισσόμενο περιβάλλον

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών, το τμήμα ανθρώπινου δυναμικού της ACTIONLINE θα επικοινωνήσει με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση.
Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

ACTIONLINE
ACTIONLINE
www.actionline.gr/

Κύριο αντικείμενό μας είναι η παροχή υπηρεσιών που επικεντρώνονται σε θέματα προσωπικού στελέχωσης επιχειρήσεων σε τμήματα marketing,digital services, πωλήσεων, promotion, γραμματειακής υποστήριξης, customer services, collections, retail, merchandising, logistics και έκτακτο τεχνικό προσωπικό.

Σχετικες Αγγελιες

12 Ιουν
Αθήνα [Actionline]

12 Ιουν
Αθήνα [ACTION LINE]

  Η ACTIONLINE, εταιρεία παροχής υπηρεσιών προς επιχειρήσεις, αναζητά Υπάλληλο back office για λογαριασμό μεγάλης Ασφαλιστικής Εταιρείας, για την Αττική. Αρμοδιότητες: Έλεγχος δικαιολογητικών και αιτήσεων ασφάλισης συμβολαίων Επικοινωνία με πελάτες και δίκτυο συνεργατών για διευκρινίσεις σε τυχόν

30 Μαι
Αθήνα [LMW]

H lmw , εκ μέρους Χρηματοοικονομικής Εταιρείας με έδρα στο Μαρούσι Αττικής, αναζητά για άμεση συνεργασία υποψηφίους Back Office Support, διάρκειας έργου ενός

23 Μαι
Αθήνα [TELECOM ENERGY MANAGEMENT]

Εταιρεία που δραστηριοποιείται στο κλάδο των τηλεπικοινωνιών και της ενέργειας στην Αθήνα , αναζητά υποψήφιο για εργασία ως Υπάλληλο Back Office. Ο Ρόλος

18 Ιουν
Αθήνα [ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ ΑΕ]

Ζητείται από την Κεντρική Κλινική Αθηνών Υπάλληλος Γραφείου Κίνησης Ασθενών για την Αθήνα και τη Σαντορίνη. Επιθυμητά προσόντα: Πτυχίο διοίκησης μονάδων υγείας Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας Επιθυμητή η γνώση της γερμανικής γλώσσας Άριστη γνώση Η/Υ Απαραίτητη η προϋπηρεσία 1 έτους σε