25 Μαι

Λογιστής

Αθήνα Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Λογιστής
Αρμοδιότητες : Τήρηση εταιρειών με διπλογραφικά βιβλία
Απαραίτητα Προσόντα: 5 έτη προϋπηρεσία
Επιθυμητά Προσόντα: Γνώση μισθοδοσίας
Η εταιρία προσφέρει: Αμοιβή ανάλογη προσόντων
ΖΗΤΕΙΤΑΙ έμπειρος λογιστής με ελάχιστη προϋπηρεσία 5 έτη σε λογιστικό γραφείο ή σε λογιστήριο εταιρείας με διπλογραφικά βιβλία, πλήρη γνώση διπλογραφικών βιβλίων και λογιστικών διαδικασιών. Γνώση μισθοδοσίας θα προτιμηθεί. Γνώση προγραμμάτων Singular θα θεωρηθεί σημαντική. Η θέση είναι μόνιμη και υπάρχουν προοπτικές εξέλιξης. Αμοιβή ανάλογη προσόντων. 09:00-17:00

Telephone
Aegean Consulting

Σχετικες Αγγελιες

17 Ιαν
Δήμος Θεσσαλονίκης [PEOPLE AT WORK]

Η peopleatwork hellas είναι ο αποτελεσματικός συνεργάτης των εταιριών σε θέματα στελέχωσης και ανάπτυξης του ανθρώπινου δυναμικού τους, το γραφείο-boutique που μπορεί να εστιάζει και να καλύπτει με συνέπεια και επαγγελματισμό τις ανάγκες των εταιριών και των υποψηφίων. O πελάτης μας είναι εμπορική εταιρία με

16 Ιαν
Πανελλήνια [LEVER LEARNING]

Η εταιρία Σ. Μεντεκίδης Α.Ε., βιομηχανία εμφιαλώσεως νερού, με έδρα την Καρίτσα Πιερίας, επιθυμεί να προσλάβει στέλεχος για το τμήμα λογιστηρίου της. Λογιστής Περιγραφή θέσης: Κύριο αντικείμενο της θέσης είναι η εκτέλεση όλων των τρεχόντων εργασιών του τμήματος λογιστηρίου, καθώς και η

10 Ιαν
Δήμος Θήρας [SUITES OF THE GODS]

Το Suites of The Gods Luxury Spa Hotel στην καλντέρα του Μεγαλοχωρίου Σαντορίνης, επιθυμεί να προσλάβει: Εσωτερικό Λογιστή για πλήρη απασχόληση. Προσόντα: Απαραίτητη η γνώση αγγλικών Απαραίτητη η γνώση MS Office Οργανωτικές ικανότητες Προσφέρεται: Διαμονή Διατροφή Στο θέμα του e-mail σας παρακαλώ να αναφέρεται η θέση

03 Ιαν
Αθήνα [KRS Financial Control]

We are Hiring! Η KRS Financial Control αναζητά έναν εργατικό και δραστήριο λογιστή με έμφαση στην λεπτομέρεια, για τις λογιστικές και μισθοδοτικές ανάγκες των πελατών της και την παροχή, έγκαιρα και με ακρίβεια, ποιοτικών υπηρεσιών για την ομάδα μας στην Αθήνα. Ψάχνουμε για άτομα με ικανότητες, δυναμισμό και κίνητρο. Η δουλειά στην KRS Financial Control σημαίνει να είσαι μέλος μιας νικήτριας ομάδας και να προσπαθείς συνεχώς να επιτύχεις την αριστεία για...

... την ικανοποίηση των πελατών.

Πιο συγκεκριμένα:

Βασικές αρμοδιότητες:
- Να είστε μέλος της ομάδας Financial & Accounting, εστιάζοντας σε ένα ευρύ φάσμα εργασιών λογιστικής και μισθοδοσίας
- Ορθή λογιστική τήρηση των αρχείων του πελάτη:
- Καταχωρήσεις παραστατικών και έλεγχος  εγγραφών (Απλογραφικό και Διπλογραφικό σύστημα)
- Συμφωνίες Τραπεζών-Προμηθευτών-Πελατών
- Σύνταξη Οικονομικών Καταστάσεων
- Σύνταξη και υποβολή δηλώσεων (Εισοδήματος, ΦΠΑ, Ανακεφαλαιωτικών Πινάκων, Intrarstat, Παρακρατούμενων φόρων κλπ)
- Διαχείριση μισθολογικών και εργασιακών ζητημάτων
- Διαχείριση Προϋπολογισμού και Αναφορών για τους πελάτες
- Συναντήσεις και επαφές με πελάτες. Αντιμετώπιση προβλημάτων και άμεσες λύσεις/προτάσεις
- Φορολόγηση νομικών και φυσικών προσώπων
- Υποστήριξη σε άλλες λογιστικές λειτουργίες
- Αναζήτηση ευκαιριών για ανάπτυξη αναλαμβάνοντας ευθύνες και / ή απαιτητικές εργασίες

Απαιτήσεις:
- Απαιτείται πτυχίο Λογιστικής ή σχετικού Οικονομικού αντικειμένου, ΑΕΙ ή ΤΕΙ
- 5+ έτη εμπειρίας στη λογιστική, 3+ έτη εμπειρίας στην μισθοδοσία
- Δικαίωμα υπογραφής (κλάση Α)
- Απαραίτητη γνώση των Διπλογραφικών και ΕΛΠ
- Απαραίτητη γνώση της φορολογικής και εργασιακής νομοθεσίας
- Επιθυμητή γνώση λογισμικών ERP και μισθοδοσίας EPSILON
- Δυνατότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών και καθορισμό προτεραιοτήτων
- Προηγμένη γνώση λογισμικών Microsoft (Word και Excel)
- Άπταιστα Αγγλικά

Υποψήφιο Προφίλ
Ο υποψήφιος πρέπει να είναι σε θέση να εργάζεται σε ένα περιβάλλον με γρήγορο ρυθμό και με έμφαση στην λεπτομέρεια και να έχει την ικανότητα να εξισορροπεί μεταξύ εργασιών και ευθυνών
Πρέπει να μπορεί να σκέφτεται «έξω από το κουτί», να εργάζεται ανεξάρτητα χωρίς την ανάγκη εποπτείας, να είναι team player και πρόθυμος να συμβάλλει πέρα από τον καθορισμένο ρόλο για την κάλυψη των επιχειρησιακών αναγκών, όπως απαιτούν οι περιστάσεις.
Δέσμευση στην εξυπηρέτηση πελατών με έντονη αίσθηση ιδιοκτησίας για τα έργα και τα αποτελέσματα
Δέσμευση στην παροχή άριστης ποιότητας εργασίας και στην οικοδόμηση σχέσεων πελατών
Ο υποψήφιος πρέπει να είναι ενεργητικός, προσανατολισμένος στις λεπτομέρειες, να μπορεί να εργάζεται μέσα σε σύντομες προθεσμίες και να είναι σε θέση να προσαρμόζεται στις μεταβαλλόμενες προτεραιότητες
Πρέπει να επιδεικνύει ισχυρή διαχείριση χρόνου, γραπτές και λεκτικές επικοινωνιακές δεξιότητες
Δυνατότητα αποτελεσματικής ιεράρχησης προτεραιοτήτων, τήρησης προθεσμιών και αποτελεσματική συνεργασία με τους συναδέλφους
Διακριτικότητα και κατανόηση των θεμάτων εμπιστευτικότητας
Προθυμία για συνεχή εκμάθηση και ανάπτυξη

Οφέλη:
Η KRS Financial Control ενδιαφέρεται για τους ανθρώπους, ενθαρρύνοντας την υψηλή απόδοση και την ποιότητα. Στην KRS Financial Control, θα συμμετέχετε σε μια κουλτούρα μάθησης, όπου η ομαδική εργασία και η συνεργασία ενθαρρύνονται και η αριστεία επιβραβεύεται.

Η εταιρία μας προσφέρει ένα ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών που περιλαμβάνει ένα ελκυστικό βασικό μισθό και οφέλη, καθώς και ευκαιρίες για ταχεία ανάπτυξη σταδιοδρομίας σε ένα ασφαλές και προκλητικό εργασιακό περιβάλλον.

Θα αναπτυχθείτε ως επαγγελματίας μέσα από τη συνεχή μας καθοδήγηση και την επαγγελματική κουλτούρα που προάγει τη συνεχή μάθηση.

Αποστολή βιογραφικών στο hr (at) krs (dot) gr

Tags:

28 Δεκ
Δήμος Θεσσαλονίκης [RANDSTAD]

Είσαι λογιστής με τουλάχιστον 4 χρόνια εμπειρία σε οργανωμένο λογιστήριο εταιρίας και είσαι μόνιμος κάτοικος ή επιθυμείς να εγκατασταθείς στη Θεσσαλονίκη; Μεγάλη βιομηχανική εταιρία αναζητά λογιστή για τα γραφεία της στη βιομηχανική περιοχή της Θεσσαλονίκης. Περισσότερες πληροφορίες