24 Μαι

Τεχνικός κινητήρων και οχημάτων

Θεσσαλονίκη Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Το Εργαστήριο Εφαρμοσμένης Θερμοδυναμικής, ΑΠΘ ζητά ένα (1) τεχνικό κινητήρων και οχημάτων για πλήρη και σταθερή απασχόληση. Η θέση εργασίας αφορά κυρίως τη συντήρηση, επισκευές και παρεμβάσεις σε κινητήρες και αυτοκίνητα, την υποστήριξη των πειραματικών μετρήσεων και της λειτουργίας του εργαστηρίου. Απαραίτητη προϋπόθεση το πτυχίο ΤΕΙ κατ’ ελάχιστον (θα προτιμηθούν απόφοιτοι των ΤΕΙ Οχημάτων ή Μηχανολόγων). Απαιτείται δίπλωμα οδήγησης, καλή γνώση αγγλικών, εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις και βασικές γνώσεις υπολογιστών. Επιθυμητή ηλικία έως 35 έτη. Θα συνεκτιμηθεί εμπειρία σε ηλεκτρολογικά, ηλεκτρονικά, αυτοματισμούς ή άλλες τεχνικές γνώσεις. Αποστολή βιογραφικών στο dkatsa@auth.gr

Σχετικες Αγγελιες

14 Αυγ
Δήμος Θεσσαλονίκης [BIZERBA]

Η εταιρία Bizerba Hellas, με έδρα τη Λυκόβρυση-Πεύκη Αττικής και για τα γραφεία της στη Θεσσαλονίκη, επιθυμεί να προσλάβει Τεχνικό για το τμήμα υποστήριξης των προϊόντων της. Απαραίτητα προσόντα: 23 – 26 ετών με εκπληρωμένες τις στρατιωτικές υποχρεώσεις Πτυχιούχος ΤΕΙ/ΙΕΚ Ηλεκτρονικών ή άλλης ομότιμης

10 Αυγ
Θεσσαλονίκη [ΖΕΣΗ ΕΠΕ]

Τεχνικός Αερίων Καυσίμων Αρμοδιότητες: Συντηρητής Απαραίτητα Προσόντα: Απαραίτητη εμπειρία σε εγκαταστάσεις φυσικού αερίου Επιθυμητά Προσόντα: Η εταιρία προσφέρει:

09 Αυγ
Δήμος Θεσσαλονίκης [EUROPA ALUMINIUM SYSTEMS]

Βιομηχανία διέλασης αλουμινίου ζητά για άμεση πρόσληψη: Τεχνικό Πωλήσεων Κωδικός: TECH.SALES αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου και εμπορευμάτων για την περιοχή της Β. Ελλάδος με έδρα τη Θεσσαλονίκη. Περιγραφή θέσης: Ανάπτυξη των πωλήσεων αρχιτεκτονικών συστημάτων Τεχνική υποστήριξη των

08 Αυγ
Δήμος Θεσσαλονίκης [ΕΔΑ ΘΕΣΣ]

Η ΕΔΑ ΘΕΣΣ επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση με έδρα τη Θεσσαλονίκη: Τεχνικός Συντήρησης Λειτουργίας (σύμβαση ορισμένου χρόνου) Ενεργοποιήσεις / απενεργοποιήσεις μετρητών στην εργασία σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία και τις εταιρικές διαδικασίες Τακτική και έκτακτη συντήρηση δικτύου

02 Αυγ
Θεσσαλονίκη [ΑΦΟΙ Κ. ΓΑΛΕΑΔΗ ΟΕ ]

Εισαγωγική εταιρεία υγραεριοκίνησης με έδρα στη Σταυρούπολη, ζητά να προσλάβει Μηχανικό Αυτοκινήτων - Τεχνικό Υγραεριοκίνησης. Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης. Απαραίτητα Προσόντα: Πτυχίο Μηχανικού, εμπειρία στην υγραεριοκίνηση. Τηλ.: 2310-688383.