16 Αυγ

Σύμβουλος Διαχείρισης Ασφαλιστικών Κινδύνων

Αθήνα Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Η Εθνική Ασφαλιστική, μέλος του Ομίλου της Εθνικής Τράπεζας της Ελλάδας και ο μεγαλύτερος Χρηματοοικονομικός Όμιλος της χώρας επεκτείνεται και αναζητά 3 φιλόδοξους υποψήφιους για την Θέση του ¨"Συμβούλου Διαχείρισης Ασφαλιστικών Κινδύνων".

Διαχείριση και Ανάλυση Χρηματοοικονομικών Αναγκών (Risk Management) Υποψήφιου Πελάτη
Παρουσίαση Προτάσεων & Λύσεων
Υλοποίηση Συμφωνιών
Διείσδυση σε Εξειδικευμένη Αγορά

Απαραίτητα Προσόντα:
Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικών Επιστημών
Εμπειρία στον Χρηματοασφαλιστικό Χώρο
Επικοινωνιακή Ευχέρεια και Εξωστρέφεια
Επαγγελματισμός
Οργανωτική Ευχέρεια και Μεθοδικότητα
Διάθεση για Διακρίσεις
Φιλοδοξία για Καριέρα
Ευελιξία και Επικέντρωση στην Επίτευξη Στόχων

Η εταιρία προσφέρει:
Αξιοκρατικό Σύστημα Αποδοχών & Δυνατότητα Εξαιρετικών Αποδοχών
Πλαίσιο Στήριξης Νέων Συνεργατών
Δυνατότητα για Ευέλικτη Εργασία και Αυτονομία
Ιδανικό Εργασιακό Περιβάλλον
Συνεχή Εκπαίδευση και Επαγγελματική Κατάρτιση
Άριστες Προοπτικές Εξέλιξης και Ανάπτυξης
Εύκολη Πρόσβαση

Οι Ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως υποβάλλουν άμεσα το Βιογραφικό τους Σημείωμα στην Hλεκτρονική Διεύθυνση: kariera.ethnikiasfalistiki@gmail.com

Telephone
ΕΘΝΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ

Σχετικες Αγγελιες

27 Φεβ
Αθήνα [STRATIS ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΡΑΣΕΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΕΠΕ]

Εταιρία Συμβούλων, ζητά για πρόσληψη ή συνεργασία Σύμβουλους Υλοποίησης (εκπόνηση παραδοτέων κτλ) και Διαχείρισης Συγχρηματοδοτούμενων Έργων (ΕΣΠΑ, Interreg κτλ), κυρίως υλοποιούμενων με ίδια μέσα. Αρμοδιότητες: - Συμμετοχή στη παρακολούθηση οικονομικού και φυσικού αντικειμένου με στόχο την αποτελεσματική υλοποίηση των έργων - Εκπόνηση των απαιτούμενων παραδοτέων - Τήρηση φυσικών και ηλεκτρονικών αρχείων βάσει των απαιτήσεων των έργων - Σύνταξη και...

... υποβολή περιοδικών, ετήσιων και τελικών εκθέσεων επίδοσης φυσικού και οικονομικού αντικειμένου, όπως απαιτείται ανά περίπτωση
- Επικοινωνία με Αναθέτουσες και Διαχειριστικές αρχές και με λοιπούς Εταίρους των έργων
- Προετοιμασία φακέλων οικονομικού και φυσικού αντικειμένου προς έλεγχο από τις Διαχειριστικές Αρχές των έργων.

- Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ (ή ισότιμο) θετικής κατεύθυνσης
- Τουλάχιστον δύο χρόνια σχετική εργασιακή εμπειρία στην προετοιμασία προτάσεων και στην υλοποίηση έργων χρηματοδοτούμενων από Εθνικά και Ευρωπαϊκά Προγράμματα.
- Πολύ καλός χειρισμός της ελληνικής γλώσσας (γραπτός λόγος)
- Πολύ καλή γνώση αγγλικών
- Άριστη γνώση του Microsoft Office.

- Αποδοχές ή αμοιβή (για συνεργάτες) ανάλογα με τα προσόντα
- Φιλικό περιβάλλον εργασίας
- Άριστες προοπτικές εξέλιξης
- Εξαιρετικά ενδιαφέροντα αντικείμενα απασχόλησης

Παρακαλούμε αποστείλατε πλήρες βιογραφικό σημείωμα στα Ελληνικά (επιθυμητό και στα Αγγλικά), στο e-mail: jobs@stratis.com.gr αναφέροντας τον κωδικό ΣΥΜΒ_1902.

Tags:

21 Μαρ
Αθήνα [GLOBALITY]

Όταν θέλεις κάτι περισσότερο από μια καριέρα Ψάχνεις όχι απλά για μια δουλειά αλλά για κάτι περισσότερο από μια καριέρα; Θέλεις να έχεις την ευελιξία να χτίσεις τη δική σου επιχείρηση και να ελέγχεις το ωράριο σου, έχοντας παράλληλα τη δυνατότητα παραγωγής υψηλού εισοδήματος χωρίς περιορισμούς;

21 Μαρ

21 Μαρ

21 Μαρ