27 Απρ

HR Assistant

Αθήνα
Περιγραφή θέσης εργασίας:

ICAP Employment Solutions, on behalf of its client, a European Union Agency, is seeking to recruit candidates for the position of HR Assistant (6+ month project). Role description Assisting in the implementation and maintenance of HR databases Ensuring that information on personnel is kept up to date and readily accessible to management and staff in conformity with the rules on personal data protection Assisting in processing information for correct payment of salaries Assisting in the management of administrative tasks related to individual rights and obligations Assisting in...

Σχετικες Αγγελιες

15 Ιουν
Αθήνα [HELENIC CABLES S.A.]

HELENIC CABLES S.A. is searching for its headquarters in Marousi HR Assistant We are searching for a dynamic and passionate young professional to join our

11 Ιουν
Αθήνα [MADEL FOOD LTD]

Γαλλική πολυεθνική εταιρία και παγκόσμιος ηγέτης στον χώρο της αρτοποιίας / ζαχαροπλαστικής με 3 καταστήματα αναζητά για τα κεντρικά της γραφεία στο κέντρο της Αθήνας: HR/Payroll Assistant Η θέση αναφέρεται στον HR Manager. Περιγραφή θέσης / αρμοδιότητες: Διαχείριση εργασιακών θεμάτων (προσλήψεις, συμβάσεις,

11 Ιουν
Δήμος Χερσονήσου [Creta Maris Beach Resort]

Ο όμιλος ξενοδοχείων Maris Hotels (όμιλος επιχειρήσεων Μεταξά) ζητά για το τμήμα HR: HR Assistant Η θέση έχει έδρα στο ξενοδοχείο Creta Maris Beach Resort στη Χερσόνησο Κρήτης και αναφέρεται στην group HR manager. Απαραίτητα προσόντα: Πτυχίο σχολής (A.E.I., T.E.I.) Άριστη γνώση αγγλικών (πιστοποιητικό Proficiency) Άριστη γνώση Η/Υ Επιθυμητό

30 Μαι
Αθήνα

WATT + VOLT S.A. is a Greek company providing integrated electricity services with subsidiaries in Greece and Balkans. In a world which is constantly changing

15 Ιουν
Αθήνα [PwC]

PwC in Greece is the largest professional services firm in the country, with premises in Athens and Thessaloniki and approximately 1000 employees. More than