03 Ιουλ

Οδηγοί στη Γερμανία

Πανελλήνια Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Πελάτης μας Γερμανική εταιρία αποθήκευσης και διακίνησης προϊόντων επιθυμεί να προσλάβει με σύμβαση αορίστου χρόνου 10 οδηγούς.
Οι κατάλληλοι υποψήφιοι θα πρέπει να διαθέτουν τα πιο κάτω προσόντα:

- άδεια οδήγησης Ε´ κατηγορίας
- Π.Ε.Ι.
- ηλεκτρονικό ταχογράφο
- να μιλούν Γερμανικά ή Αγγλικά σε επίπεδο καλής καθημερινής συνεννόησης.

Οι αμοιβές των οδηγών καθορίζονται:

- για τον πρώτο χρόνο εργασίας 8,84 ευρώ την ώρα
- για τον δεύτερο χρόνο 8,95 ευρώ την ώρα,
- προσαύξηση για υπερωρίες 15% ,
- προσαύξηση νυχτερινής απασχόλησης 20% ,
- προσαύξηση εργασίας τοις Κυριακές 50%,
- προσαύξηση εργασίας σε εθνικές αργίες 100%,
- για εργασία άνω των 8 ωρών εργασίας καταβάλλονται 12 ευρώ ημερησίως για τη διατροφή του οδηγού.

Παρέχεται διαμονή με κόστος 160 ευρώ το μήνα με θέρμανση, wi-fi, έξοδα ηλεκτρικού και νερού συμπεριλαμβανόμενα, ενώ κατά την άφιξη προβλέπεται παραλαβή και ξενάγηση, εγγραφή στον εθνικό Γερμανικό φορέα κοινωνικής ασφάλισης, άνοιγμα τραπεζικού λογαριασμού μισθοδοσίας στην Deutsche Bank.

Μόνιμο τόπο κατοικίας θα έχουν στην πόλη του Βερολίνου εκτελώντας καθημερινά τοπικά δρομολόγια, εργαζόμενοι 5ήμερο με 2 ρεπό εβδομαδιαίως ή 8 ρεπό το μήνα.
Οι υποψήφιοι θα πρέπει να μας στείλουν ένα βιογραφικό σημείωμα στα Αγγλικά ή στα Γερμανικά σε μορφή επεξεργαστή κειμένου Word

Μιχαήλ Σερασκέρης
www.hrstratey.gr

Σχετικες Αγγελιες

20 Ιουλ
Πανελλήνια [ΤΕΡΚΕΝΛΗΣ ]

Από τα ζαχαροπλαστεία Τερκενλή ζητούνται: Οδηγοί / Πωλητές Καταστήματος για μόνιμη απασχόληση. Απαραίτητα προσόντα: Δίπλωμα αυτοκινήτου και μηχανής 3ετής εμπειρία οδήγησης Ηλικία έως 30 ετών Ευελιξία ωραρίου Επαγγελματική συμπεριφορά Επικοινωνιακές ικανότητες [Για να στείλετε το

16 Ιουλ
Πανελλήνια [Ανώνυμη εταιρία]

Ζητείται για μόνιμη εργασία σε μεγάλες εταιρίες και εργοστάσια στη Γερμανία και για το παρακάτω επάγγεμα: CNC Προγραμματιστής Απαραίτητα προσόντα: Με ή χωρίς γνώσεις γερμανικών (εάν χωρίς γερμανικά, απαραίτητες οι γνώσεις αγγλικών σε καλό επίπεδο) Καλή φυσική κατάσταση Προϋπηρεσία Παροχές:

11 Ιουλ
Πανελλήνια [HR STRATEGY ]

Οι πελάτες μας πανεπιστημιακά νοσοκομεία της Γερμανίας προσφέρουν θέσεις απόκτησης ιατρικών ειδικοτήτων. Απαραίτητες προϋποθέσεις είναι οι ιατροί να έχουν αποκτήσει πτυχίο από χώρα που ανήκει στην Ευρωπαϊκή Ένωση και να μιλούν επαρκώς τη Γερμανική γλώσσα (σε επίπεδο C1). Η εταιρία μας παρέχει

Tags:

11 Ιουλ

Οι πελάτες μας ιδιωτικά και δημόσια νοσοκομεία της Γερμανίας, ζητούν για μόνιμη απασχόληση ειδικευμένους ιατρούς των πιο κάτω ειδικοτήτων: Για πληθώρα ιατρικών θέσεων ανά ειδικότητα: Αναισθησιολογίας Γυναικολογίας-Μαιευτικής Παιδιατρικής Νευρολογίας   Ενώ, περιορισμένες θέσεις για

11 Ιουλ
Πανελλήνια [HRStrategy]

Οι πελάτες μας πανεπιστημιακά νοσοκομεία της Γερμανίας προσφέρουν θέσεις απόκτησης ιατρικών ειδικοτήτων. Απαραίτητες προϋποθέσεις είναι οι ιατροί να έχουν αποκτήσει πτυχίο από χώρα που ανήκει στην Ευρωπαϊκή Ένωση και να μιλούν επαρκώς τη Γερμανική γλώσσα (σε επίπεδο C1). Η εταιρία μας παρέχει πληροφορίες και πλήρη υποστήριξη προκειμένου να πραγματοποιηθεί η εγγραφή των ιατρών στο αντίστοιχο πανεπιστημιακό νοσοκομείο και να εξασφαλιστούν όλες οι σχετικές άδειες. Προσφέρεται...

... ικανοποιητικό πακέτο αμοιβών και εργασιακό περιβάλλον σε μεγάλα νοσοκομεία.
Αν επιθυμείτε την μόνιμη ένταξή σας στο μεγαλύτερο σύστημα υγείας της ηπείρου μας με 20.000 ενεργές νοσοκομειακές κλίνες, παρακαλούμε στείλτε το βιογραφικό σας σημείωμα στα Γερμανικά