15 Μαρ

French Speakers Agents

Αθήνα
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Our Client serves companies from all around the world, providing Top Class customer care, Customer support. We are looking to hire: French Speakers Agents Responsibilities: Your task in the French customer service is to interact with customers via phone and e-mail in relation to a variety of different areas. You will need: Fluency French (native) and English (writing and spoken) Excellent computer skills and writing speed Fluency in English, Italian or Swiss German an advantage Excellent communication skills and a high team spirit Experience in the field of customer care and technical...

Σχετικες Αγγελιες

13 Ιουλ
Αθήνα [ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ]

.kred { background-color:#D01F25; color:white; padding:20px; } ΕΛΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΞΕΚΙΝΑΜΕ [Για να στείλετε το βιογραφικό σας, κάντε κλικ εδώ.] Η Κωτσόβολος αναζητεί Inbound Telesales Agents για την ομάδα του Call Center Inbound Sales στους Αμπελοκήπους. Με στόχο την εξυπηρέτηση εισερχόμενων κλήσεων πελατών με σκοπό τη σωστή ενημέρωσή τους

13 Ιουλ
Αθήνα [Mellon Group of Companies]

Η Μellon Technologies , μητρική εταιρεία του Ομίλου Εταιρειών Mellon, κατέχει ηγετικό ρόλο στο χώρο των ηλεκτρονικών συναλλαγών, των υπηρεσιών τηλεφωνικής

10 Ιουλ
Αθήνα [MANPOWER]

Phone Banking Collection Agents Είσαι επικοινωνιακός και σου αρέσει η τηλεφωνική επαφή; Θεωρείς τη διαπραγμάτευση το βασικό ανταγωνιστικό πλεονέκτημά σου; Εάν η απάντηση είναι «ναι», τότε είσαι αυτός/ή που ψάχνουμε! Θέση εργασίας: Η ManpowerGroupGreece, ηγέτιδα δύναμη στον χώρο του ανθρώπινου δυναμικού, αναζητά για

08 Ιουλ
Αθήνα [Epiculiar]

We are looking for adventurous, energetic and inspiring talents who would like to grow in the Tourism industry to join our team in Athens and be part of this

06 Ιουλ
Αθήνα [Grupo Noa International]

We are looking for a number of Italian Speaking agents with experience in Customer Service and Sales. Please send your "Skype id" together with your resume.