14 Μαι

Βιολόγος με εμπειρία στη βιοπληροφορική

Αθήνα Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Βιολόγος με εμπειρία στη βιοπληροφορική ζητείται από Πανεπιστημιακό ερευνητικό κέντρο στα πλαίσια Ευρωπαϊκής μελέτης.
Απαραίτητα προσόντα: καλή γνώση τεχνικών μοριακής βιολογίας (για εφαρμογή σε transcriptomics, epigenetics, metagenomics), άριστη γνώστη διαχείρισης και ανάλυσης δεδομένων με σύγχρονες τεχνικές βιοπληροφορικής.
Επιθυμητά: R, Matlab, εμπειρία στη συγγραφή ερευνητικών προγραμμάτων, εμπειρία στην επιτήρηση φοιτητών.
Πληροφορίες, βιογραφικά: laboratory@allergy.gr

Lab of Allergy

Σχετικες Αγγελιες

21 Σεπ
Αθήνα [Γιώργος Θανόπουλος]

Γραφείο διαχείρισης ακινήτων στο Νέο Ψυχικό ψάχνει άτομα για να επεκτείνει την δραστηριότητά του. Ιδανικός τύπος υποψηφίων θα ήταν άτομα με εμπειρία στην μεσιτεία/διαχείριση  ακινήτων (ακόμη και συνταξιούχοι του κλάδου) ή άτομα με εμπειρία στις πωλήσεις και το εμπόριο εν γένει. Απαραίτητα προσόντα η αρκετά καλή γνώση του υπολογιστή, των κοινωνικών δικτύων κλπ, η συνέπεια και η ικανότητα να βρίσκουν έξυπνες λύσεις. Τα καθήκοντα περιλαμβάνουν επικοινωνία με...

... κόσμο, συνεννόηση με συνεργάτες και δημόσιες υπηρεσίες(!), οργάνωση ραντεβού, χρήση κοινωνικών δικτύων και ιστοσελίδων αγγελιών και κάποιες εξωτερικές εργασίες.
Προσφέρεται σταθερός μισθός και πρόκειται για θέση πλήρους απασχόλησης (εκτός αν υπάρχει κάποια ενδιαφέρουσα πρόταση μερικής).
Παρακαλώ πολύ στείλτε το βιογραφικό σας μαζί με 2-3 λόγια για την εμπειρία σας. Πρόχειρα βιογραφικά και άτομα εντελώς εκτός των προδιαγραφών δεν θα ληφθούν υπόψιν. Ευχαριστούμε πάρα πολύ

Tags:

16 Οκτ
Αθήνα [CAREER IN PROGRESS]

H Career In Progress (www.careerinprogress.gr), εταιρία παροχής συμβουλευτικών υπηρεσιών διαχείρισης σταδιοδρομίας και στελέχωσης θέσεων, για λογαριασμό συνεργάτη της, εταιρίας παροχής λογιστικών, φοροτεχνικών και εκπαιδευτικών υπηρεσιών, αναζητά: Βοηθό Λογιστή για την περιοχή της Αθήνας. Ο κατάλληλος

16 Οκτ
Αθήνα [ATHENS LOTUS HOTEL ]

Το Athens Lotus στην Αθήνα ζητά να προσλάβει: Πωλήτρια για κατάστημα οργανικών ειδών εντός του ξενοδοχείου. Απαραίτητα προσόντα: Τουλάχιστον 1-2 χρόνια επαγγελματική εμπειρία σε ανάλογη θέση Άριστη γνώση αγγλικών Ικανότητες οργάνωσης Ευγενική, εξωστρεφής προσωπικότητα με ομαδικό πνεύμα και άνεση

16 Οκτ
Αθήνα [APOLLONION BAKERY]

Σας γοητεύει ο χώρος της εξυπηρέτησης, της αρτοποιίας και της ζαχαροπλαστικής; Η εταιρία Απολλώνιον ΑΒΕΕ, η οποία διαθέτει ένα άρτια οργανωμένο δίκτυο 29 αρτοζαχαροπλαστείων στην ευρύτερη περιοχή της Αθήνας, ζητά να προσλάβει για πλήρη απασχόληση Ψήστη για το κατάστημα του Χολαργού. Προφίλ

16 Οκτ

Σας γοητεύει ο χώρος της εξυπηρέτησης, της αρτοποιίας και της ζαχαροπλαστικής; Η εταιρία Απολλώνιον ΑΒΕΕ, η οποία διαθέτει ένα άρτια οργανωμένο δίκτυο 29 αρτοζαχαροπλαστείων στην ευρύτερη περιοχή της Αθήνας, ζητά να προσλάβει για πλήρη απασχόληση Ψήστη για το κατάστημα του Χαλανδρίου. Προφίλ