22 Φεβ

Η INTERLIFE Ασφαλιστική αναζητά ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ για την έδρα της στη Θεσσαλονίκη

Θεσσαλονίκη Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Η INTERLIFE Ασφαλιστική αναζητά
ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ
για την έδρα της στη Θεσσαλονίκη

Απαραίτητα προσόντα:
• Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία τουλάχιστον 3-5 ετών σε Χρηματιστηριακή εταιρία
• Κάτοχος πτυχίου Α.Ε.Ι. Οικονομικής ή Χρηματοοικονομικής κατεύθυνσης
• Πιστοποιητικό τύπου Α1 από την Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς Ελλάδος
• Άριστη γνώση και χρήση Η/Υ και MS Office
• Άριστη γνώση Αγγλικών
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (εάν πρόκειται για άνδρα)

Επιθυμητά προσόντα:
• Πιστοποιητικό από την Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς Κύπρου

Απαραίτητα χαρακτηριστικά:
• Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
• Οξυμένες αριθμητικές και υπολογιστικές ικανότητες
• Ικανότητα συνδυασμού στοιχείων, πρόβλεψης μελλοντικών συνθηκών και ορθών εκτιμήσεων
• Ικανότητα τήρησης προθεσμιών και απόδοσης υψηλής ποιότητας υπηρεσιών
• Οξεία αντίληψη των καταστάσεων
• Αποφασιστικότητα και ακεραιότητα
• Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
• Ικανότητα δημιουργίας και διατήρησης σχέσεων εμπιστοσύνης
• Πελατοκεντρική αντίληψη

Παροχές:
• Μισθός αναλόγως προσόντων
• Ιδιωτική Ασφάλιση Ατυχημάτων και Νοσοκομειακής Περίθαλψης μετά τον πρώτο χρόνο συνεργασίας
• Άριστο περιβάλλον εργασίας
• Προοπτικές εξέλιξης

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση: hr@interlife.gr

Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

INTERLIFE ΑΑΕΓΑ

Σχετικες Αγγελιες

20 Φεβ
Δήμος Θεσσαλονίκης [EPSILON NET AE]

Η εταιρία Epsilon Net Α.Ε., μία από τις μεγαλύτερες εταιρίες πληροφορικής στην Ελλάδα και βραβευμένη για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά ως Best Workplace, αναζητά στέλεχος επιστημονικής ομάδας τηλεφωνικής υποστήριξης για να στελεχώσει το τμήμα της φορολογικής υποστήριξης στη Θεσσαλονίκη. Τα μέλη της

19 Μαρ
Θεσσαλονίκη [HRSTRATEGY]

Βιομηχανική επιχείρηση της Θεσσαλονίκης, επιθυμεί να προσλάβει μόνιμα έναν/μία Buyer. Οι κατάλληλοι υποψήφιοι, γυναίκες ή άνδρες θα πρέπει να διαθέτουν τα πιο κάτω προσόντα: - Απόφοιτοι ανώτατης σχολής, - Προϋπηρεσία 3-5 ετών σε αντίστοιχη θέση οργανωμένης εταιρίας, - Άριστες διαπραγματευτικές ικανότητες, - Πολύ καλή γνώση Αγγλικών σε προφορικό και γραπτό λόγο, - Εξαιρετικές αριθμητικές ικανότητες καθώς και χειρισμού υπολογιστών γραφείου και ERP, -...

... Επιθυμητή η προϋπηρεσία σε εταιρία εμπορίας νημάτων ή υφασμάτων,

Ο/Η κάτοχος της θέσης θα αναφέρεται στον Διευθυντή Εργοστασίου και θα αναλάβει τα πιο κάτω καθήκοντα:
- Έρευνα αγοράς και παρακολούθηση των τεχνολογικών εξελίξεων για τα προϊόντα της εταιρίας,
- Αγορές πρώτων και βοηθητικών υλών,
- Διεξαγωγή διαπραγματεύσεων με προμηθευτές στην Ελλάδα ή το εξωτερικό,
- Συμμετοχή στον προγραμματισμό της παραγωγής όσο και της διακίνησης ετοίμων και ημι-ετοίμων προϊόντων

Tags:

18 Μαρ
Δήμος Θεσσαλονίκης [MANPOWER]

Υπεύθυνος-η Διοικητικής Υποστήριξης / Office Coordinator – Θεσσαλονίκη Διακρίνεσαι για την οργάνωση, τον επαγγελματισμό και την άνεση στην επικοινωνία; H Manpower Group για λογαριασμό πελάτη της, δικηγορικής εταιρίας, αναζητά υπεύθυνο-η διοικητικής υποστήριξης / office coordinator για την πόλη της Θεσσαλονίκης.

15 Μαρ
Δήμος Θεσσαλονίκης [SANTA BEACH HOTEL]

Το νεόκτιστο 5* ξενοδοχείο Wellness Santa Resort 145 δωματίων, που βρίσκεται στην παραλία της Αγίας Τριάδας στη Θεσσαλονίκη και θα λειτουργήσει για πρώτη φορά φέτος τον Απρίλιο, ζητεί να προσλάβει εξειδικευμένο προσωπικό για τη στελέχωση των τμημάτων του ξενοδοχείου. Bοηθός Λογιστή Γραμματειακή

15 Μαρ
Δήμος Θεσσαλονίκης [HR PARTNERS CONSULTANTS EE]

Βοηθός Λογιστή – Θεσσαλονίκη Αναζητάτε μια συναρπαστική νέα σταδιοδρομία ως βοηθός λογιστή σε ένα εξωστρεφές και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον; Θα σας ενδιέφερε μια θέση σε λογιστήριο με δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης; Εάν ναι, τότε αυτή η θέση είναι για εσάς! Αρμοδιότητες και