22 Φεβ

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ (IN-HOUSE) ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ για την Θεσσαλονίκη

Θεσσαλονίκη Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Η INTERLIFE Ασφαλιστική αναζητά
ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ (IN-HOUSE) ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ
για την έδρα της στη Θεσσαλονίκη

Ρόλος και αρμοδιότητες:
• Αποτελεί σημείο επικοινωνίας μεταξύ της εποπτικής αρχής και των υπευθύνων/εκτελούντων για ζητήματα επεξεργασίας δεδομένων
• Παρέχει συμβουλές, γνωμοδοτήσεις και ενημέρωση σχετικά με τη συμμόρφωση προς το Γενικό Κανονισμό Προσωπικών Δεδομένων (ΓΚΠΔ) και την τήρηση της νομοθεσίας σχετικά με τα προσωπικά δεδομένα, αλλά και τις πολιτικές της εταιρίας
o Ανάθεση αρμοδιοτήτων
o Ευαισθητοποίηση, επιμόρφωση/κατάρτιση προσωπικού
o Διενέργεια ελέγχων
• Παρακολουθεί τη συμμόρφωση με τον ΓΚΠΔ και την εθνική νομοθεσία
• Παρέχει συμβουλές σχετικά με τη διενέργεια εκτίμησης αντικτύπου (Protection Impact Assessment) λαμβάνοντας υπ’ όψιν του τον κίνδυνο επεξεργασίας δεδομένων

Απαραίτητα προσόντα:
• Κάτοχος πτυχίου Α.Ε.Ι. Νομικής ή Πληροφορικής
• Άριστη γνώση και χρήση Η/Υ και MS Office

Επιθυμητά προσόντα:
• Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ή σε τμήμα Εσωτερικού Ελέγχου/Διασφάλισης Ποιότητας
• Προϋπηρεσία στον ασφαλιστικό χώρο

Απαραίτητα χαρακτηριστικά:
• Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
• Ικανότητα τήρησης προθεσμιών και απόδοσης υψηλής ποιότητας υπηρεσιών
• Οξεία αντίληψη εταιρικών πολιτικών/διαδικασιών
• Ικανότητα συγγραφής εταιρικών πολιτικών/διαδικασιών
• Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
• Αποφασιστικότητα και ακεραιότητα
• Ικανότητα δημιουργίας και διατήρησης σχέσεων εμπιστοσύνης

Παροχές:
• Μισθός αναλόγως προσόντων
• Ιδιωτική Ασφάλιση Ατυχημάτων και Νοσοκομειακής Περίθαλψης μετά τον πρώτο χρόνο συνεργασίας
• Άριστο περιβάλλον εργασίας
• Προοπτικές εξέλιξης

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση: hr@interlife.gr

Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια

INTERLIFE ΑΑΕΓΑ

Σχετικες Αγγελιες

14 Ιουν
Δήμος Θεσσαλονίκης [ADECCO HR]

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας εμπορικής εταιρίας,

15 Ιουν
Δήμος Θεσσαλονίκης [Ανώνυμη εταιρία]

Στελέχη Marketing Επικοινωνίας - Θεσσαλονίκη Άμεση κάλυψη καμπάνιας φιλανθρωπικού σκοπού Λόγω ανάπτυξης και επέκτασης των δραστηριοτήτων μας στον τομέα των φιλανθρωπιών, η εταιρία μας θα στελεχώσει καινούριο τμήμα marketing και επικοινωνίας με 5 νέους συνεργάτες. Τα καθήκοντα της θέσης αφορούν στη

15 Ιουν
Δήμος Θεσσαλονίκης [Διαφημιστική εταιρία]

Στελέχη Marketing Πωλήσεων - Θεσσαλονίκη Νέες θέσεις σε διαφημιστική εταιρία Διαφημιστική εταιρία στον χώρο των υπηρεσιών ζητά να καλύψει άμεσα 3 κενά στους παρακάτω τομείς: Μarketing Πωλήσεις Εξυπηρέτηση πελατών Εκπροσώπηση πελατών Fundraising ambassadors Οι κατάλληλοι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν φιλοδοξία,

15 Ιουν
Δήμος Θεσσαλονίκης [ΤΕΡΚΕΝΛΗΣ ]

Η εταιρία Τερκενλής Α.Ε., με 70 χρόνια επιτυχημένης παρουσίας στον χώρο της αρτοποιίας και της ζαχαροπλαστικής και έχοντας εδραιωθεί ως το πλέον αγαπητό brand στη συνείδηση του καταναλωτή, αναζητά για τα καταστήματά της άτομα για την εξής θέση: Υπεύθυνος Καταστήματος Η θέση: Ο/Η υπεύθυνος/η

13 Ιουν
Δήμος Θεσσαλονίκης [Εταιρία marketing]

Στελέχη Marketing Εξυπηρέτησης Πελατών - Θεσσαλονίκη Η εταιρία μας, με ηγετική παρουσία στον κλάδο των επικοινωνιών και της διαφήμισης, ζητά 3 νέους έως 30 ετών, οι οποίοι έπειτα από πλήρη εκπαίδευση θα έχουν καθήκοντα και αρμοδιότητες σε: Entry level marketing Υποστήριξη πελατών και πωλήσεων Συντονισμός και