22 Φεβ

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ (IN-HOUSE) ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ για την Θεσσαλονίκη

Θεσσαλονίκη Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Η INTERLIFE Ασφαλιστική αναζητά
ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ (IN-HOUSE) ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ
για την έδρα της στη Θεσσαλονίκη

Ρόλος και αρμοδιότητες:
• Αποτελεί σημείο επικοινωνίας μεταξύ της εποπτικής αρχής και των υπευθύνων/εκτελούντων για ζητήματα επεξεργασίας δεδομένων
• Παρέχει συμβουλές, γνωμοδοτήσεις και ενημέρωση σχετικά με τη συμμόρφωση προς το Γενικό Κανονισμό Προσωπικών Δεδομένων (ΓΚΠΔ) και την τήρηση της νομοθεσίας σχετικά με τα προσωπικά δεδομένα, αλλά και τις πολιτικές της εταιρίας
o Ανάθεση αρμοδιοτήτων
o Ευαισθητοποίηση, επιμόρφωση/κατάρτιση προσωπικού
o Διενέργεια ελέγχων
• Παρακολουθεί τη συμμόρφωση με τον ΓΚΠΔ και την εθνική νομοθεσία
• Παρέχει συμβουλές σχετικά με τη διενέργεια εκτίμησης αντικτύπου (Protection Impact Assessment) λαμβάνοντας υπ’ όψιν του τον κίνδυνο επεξεργασίας δεδομένων

Απαραίτητα προσόντα:
• Κάτοχος πτυχίου Α.Ε.Ι. Νομικής ή Πληροφορικής
• Άριστη γνώση και χρήση Η/Υ και MS Office

Επιθυμητά προσόντα:
• Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ή σε τμήμα Εσωτερικού Ελέγχου/Διασφάλισης Ποιότητας
• Προϋπηρεσία στον ασφαλιστικό χώρο

Απαραίτητα χαρακτηριστικά:
• Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
• Ικανότητα τήρησης προθεσμιών και απόδοσης υψηλής ποιότητας υπηρεσιών
• Οξεία αντίληψη εταιρικών πολιτικών/διαδικασιών
• Ικανότητα συγγραφής εταιρικών πολιτικών/διαδικασιών
• Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
• Αποφασιστικότητα και ακεραιότητα
• Ικανότητα δημιουργίας και διατήρησης σχέσεων εμπιστοσύνης

Παροχές:
• Μισθός αναλόγως προσόντων
• Ιδιωτική Ασφάλιση Ατυχημάτων και Νοσοκομειακής Περίθαλψης μετά τον πρώτο χρόνο συνεργασίας
• Άριστο περιβάλλον εργασίας
• Προοπτικές εξέλιξης

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση: hr@interlife.gr

Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια

INTERLIFE ΑΑΕΓΑ

Σχετικες Αγγελιες

17 Σεπ
Δήμος Θεσσαλονίκης [ΓΕΩΑΝΑΛΥΣΗ Α.Ε.]

Η ΓεωΑνάλυση Α.Ε. ζητά Υπεύθυνο Εισαγωγής Δεδομένων με εμπειρία στην εισαγωγή χωρικών (spatial) και περιγραφικών δεδομένων δικτύων ηλεκτρικής ενέργειας στο πακέτο λογισμικού γεωγραφικού συστήματος πληροφοριών Smallworld της General Electric που να πιστοποιείται από βεβαίωση εργοδότη ή βεβαίωση εμπειρίας.

08 Σεπ
Θεσσαλονίκη [GRECOS.GR]

Το Grecos.gr , τουριστικό γραφείο με έδρα στη Θεσσαλονίκη ζητά να προσλάβει Υπεύθυνο τμήματος για την ανάπτυξη προώθηση και διαχείριση των social media και την ανάληψη του digital marketing. Αρμοδιότητες: • Ανάπτυξη στρατηγικής digital marketing της εταιρίας. • Διαχείριση Social Media • Παρακολούθηση και διαχείριση όλων των λογαριασμών της εταιρίας στα social media (Facebook, Instagram ). • Δημιουργία digital campaigns στο Instagram, facebook ads, Google...

... Ads και Yandex Direct
• Προτάσεις βελτιστοποίησης
• Παρακολούθηση και ανάλυση του On-line ανταγωνισμού & τάσεων αγοράς, διερεύνηση νέων ευκαιριών ανάπτυξης και υποβολή προτάσεων για καμπάνιες.
Απαραίτητα Προσόντα
• Άριστη γνώση Digital Marketing και Social Media
• Ομαδικό πνεύμα εργασίας
• Ικανότητα σύνταξης και επιμέλειας κειμένων
• Άριστη γνώση διαχείριση λογαριασμών social media, google adwords, εργαλείων για facebook ads
• Πρωτοποριακές Ιδέες
• Γνώση του Adobe Photoshop ή άλλου γραφιστικού προγράμματος

Tags:

04 Σεπ
Δήμος Θεσσαλονίκης [Διαφημιστική εταιρία]

Υπεύθυνος /η Marketing και Διαφήμισης Η εταιρία μας είναι μία νεοσύστατη διαφημιστική εταιρία και στο πλαίσιο της ανάπτυξής της επιλέγει 3 φιλόδοξους/ες νέους και νέες, 20-32 ετών. Οι υποψήφιοι θα είναι υπεύθυνοι για την προώθηση υπηρεσιών μεγάλου φιλανθρωπικού οργανισμού. Απαραίτητα προσόντα:

30 Αυγ
Δήμος Θεσσαλονίκης [ΟΜΙΛΟΣ ALUMIL]

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, της ανάπτυξης και της παραγωγής προϊόντων διέλασης αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση: Εσωτερικός Ελεγκτής (Internal Auditor) Κωδικός: ΙΑ-18 με έδρα την Ευκαρπία

20 Σεπ
Δήμος Θεσσαλονίκης [MEDITERRANEAN COLLEGE]

Το Mediterranean College Θεσσαλονίκης, στο πλαίσιο στελέχωσης της σχολής διοίκησης επιχειρήσεων ζητά να προσλάβει διδακτικό προσωπικό στον τομέα: Financial Economics and Accounting για διδασκαλία στην ελληνική και στην αγγλική γλώσσα (κωδικός θέσης: BUSFA) Απαραίτητα προσόντα: Μεταπτυχιακές / διδακτορικές σπουδές ή/και