22 Νοε

ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ

Αθήνα Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΕΔΡΑ ΤΙΣ ΑΧΑΡΝΑΙ ΖΗΤΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙ ΑΜΕΣΑ ΓΙΑ ΠΛΗΡΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ:

Υπάλληλο Λογιστηρίου

• Καταχώριση λογιστικών εγγραφών
• Έκδοση και καταχώρηση τιμολογίων
• Πληρωμές και εισπράξεις
• Έλεγχος cash flow
• Παρακολούθηση ανοιχτών τιμολογίων
• Παρακολούθηση παραγγελιών μέχρι την τελική παράδοση στον πελάτη
• Συμφωνία και είσπραξη υπολοίπων πελατών
• Καταχώριση παραγγελιών
• Επικοινωνία με πελάτες εξωτερικού
• Υποστηρικτές εργασίες λογιστηρίου.

Προφίλ Υποψηφίου:

• Απόφοιτος/η ΤΕΙ / ΑΕΙ (Λογιστικής, Οικονομικής ή Χρηματοοικονομικής κατεύθυνσης)
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον δύο (2) ετών σε αντίστοιχη θέση
• Γνώση τήρησης διπλογραφικών βιβλίων Γ´ κατηγορίας, γνώση φορολογίας εισοδήματος νομικών προσώπων, ΦΠΑ και ενδοκοινοτικών συναλλαγών, ΕΓΛΣ, ΕΛΠ, φορολογικής-εργατικής-ασφαλιστικής νομοθεσίας.
• Γνώση προγράμματος Softone
• Άριστη γνώση MS Office
• Άριστη γνώση Αγγλικών
• Γνώσεις τιμολόγησης
• Υπευθυνότητα, οργάνωση και συνέπεια στην τήρηση χρονοδιαγραμμάτων

Επιθυμητά προσόντα:

• Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας

Παροχές Εταιρείας:

• Ανταγωνιστικές αποδοχές
• Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα σύγχρονο και οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον
• Προοπτικές εξέλιξης
• Σταθερότητα

Telephone
ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΒΡΟΝΤΑΝΗ