28 Νοε

Recruiter Specialist

Αθήνα Fulltime
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Η Action Line, εταιρία ανάπτυξης ανθρώπινων πόρων και επιλογής προσωπικού στην Αθήνα, ενδιαφέρεται άμεσα για

Αναζητούμε έναν ταλαντούχο επαγγελματία που μέσα από τη διαχείριση ενός ολοκληρωμένου συνόλου διαδικασιών θα προσελκύει κατάλληλους υποψηφίους με στόχο τη στελέχωση διαφορετικών θέσεων εργασίας και την ανάπτυξη της εταιρίας.
Αρμοδιότητες:
• Ανάπτυξη και δημοσίευση αγγελιών για θέσεις εργασίας αξιοποιώντας πηγές και εργαλεία αναζήτησης
• Αξιολόγηση ,ταξινόμηση βιογραφικών και προγραμματισμός διεξαγωγής συνεντεύξεων
• Διαδικασία επιλογής με χρήση αξιόπιστων εργαλείων – μεθόδων και φιλτράρισμα των κατάλληλων υποψηφίων εντός συγκεκριμένου χρονοδιαγράμματος στελέχωσης
Απαραίτητα προσόντα:
• Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε θέση recruiting – sourcing μεγάλων εταιριών (Συμβούλων επιχειρήσεων, Human Resourcing κ.α.)
• Πτυχίο Α.Ε.Ι.: Business Administration ή Human Resources
• Εμπειρία σε εφαρμογές MS Office & μέσων κοινωνικής δικτύωσης LinkedΙn
• Αποτελεσματικότητα, οργάνωση και υπευθυνότητα για να ανταποκριθεί στις αυξημένες απαιτήσεις της συγμεκριμένης θέσης.
Μετά την αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.
Για όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα Αποστολή βιογραφικού :ΚΩΔ.ΘΕΣΗΣ «ACT-RHR-0216»

ACTIONLINE