Αγγελίες εργασίας για διενεργεια. Ξεκινήστε καριέρα διενεργεια στην Ελλάδα!

Βλέπετε 11 από τις 1 αγγελίες.
14 Ιαν
Πανελλήνια [qmetric]

Η qmetric | HR Solutions, επιθυμεί να στελεχώσει, για λογαριασμό της K.Group, θέσεις Ηλεκτρολόγων Εγκαταστάσεων (2500-3000 € μικτά/μήνα, Γερμανία). Αρχικά οι υποψήφιοι θα ενταχθούν σε ένα ολοκληρωμένο δωρεάν πρόγραμμα εκπαίδευσης διάρκειας 4 μηνών. Μετά την επιτυχή ολοκλήρωση...

... του προγράμματος εκπαίδευσης, οι υποψήφιοι θα ξεκινήσουν να εργάζονται σε μεγάλες εταιρείες-πελάτες της K.Group, που δραστηριοποιούνται στον κλάδο της Ενέργειας και βρίσκονται σε διάφορες περιοχές της Γερμανίας.

Πρόγραμμα Εκπαίδευσης
Αναλυτικά, το πρόγραμμα εκπαίδευσης περιλαμβάνει:

-Δωρεάν δίμηνη εκπαίδευση στην εκμάθηση της γερμανικής γλώσσας στην Ελλάδα
-Δωρεάν δίμηνη εκπαίδευση στην εκμάθηση της γερμανικής γλώσσας στο Βερολίνο και εκπαίδευση στο αντικείμενο της δουλειάς (καλύπτονται τα αεροπορικά εισιτήρια και η διαμονή)
-Χορήγηση χρηματικού ποσού της τάξης των 250 ευρώ/μήνα για την περίοδο της 4μηνης εκπαίδευσης.

Προϋποθέσεις συμμετοχής στο πρόγραμμα:
Προκειμένου να συμμετάσχετε στο πρόγραμμα εκπαίδευσης, απαραίτητη προϋπόθεση είναι να διαθέτετε τα ακόλουθα:

-Πτυχίο Ηλεκτρολόγου ή Ηλεκτρολόγου Εγκαταστάσεων (Ι.Ε.Κ.. ΕΠΑΣ ή άλλης Τεχνικής Σχολής)
-Προθυμία για μόνιμη εγκατάσταση στη Γερμανία
-Δίπλωμα οδήγησης (επιθυμητό)
-Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
-Θα θεωρηθούν επιπρόσθετα προσόντα η εμπειρία σε σχετική θέση και η βασική γνώση γερμανικών.

Καθήκοντα & Αρμοδιότητες:
Οι υποψήφιοι που θα ολοκληρώσουν με επιτυχία το πρόγραμμα εκπαίδευσης θα τοποθετηθούν σε εταιρείες-πελάτες της K.Group και θα είναι υπεύθυνοι για τον προγραμματισμό επισκευών, τη συντήρηση και επέκταση των ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων. Τα καθήκοντα και οι αρμοδιότητές τους θα περιλαμβάνουν:

-Αποκατάσταση δυσλειτουργιών – βλαβών
-Διενέργεια προληπτικών συντηρήσεων – βελτιώσεων
-Συνεχείς βελτιώσεις στον υπάρχοντα εξοπλισμό
-Κατασκευή και συντήρηση δικτύων.

Εφόσον ενδιαφέρεστε να ξεκινήσετε ή να εξελίξετε την καριέρα σας σε μεγάλες και αξιόπιστες εταιρείες Ενέργειας στη Γερμανία, μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σας στο email: cv@qmetric.gr