Διευθυντής Εστιατορίου Ρόδος

04 Ιαν

Διευθυντής Εστιατορίου

Ρόδος
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Η Alpha Plan Consultants Δωδεκανήσου, για λογαριασμό πελάτη της, αναζητά:

Διευθυντή Εστιατορίου (Α La Carte)
(Κωδ.

Θέσης: Α1)
Καθήκοντα:
• Ομαλή λειτουργία του εστιατορίου και παροχή άριστης ποιότητας εξυπηρέτησης και προϊόντος, σύμφωνα με τα πρότυπα της Εταιρείας
• Προώθηση των πωλήσεων και αύξηση του τζίρου, παράλληλα και σε συνάρτηση πάντα με το guest satisfaction.
• Εκπαίδευση και ανάπτυξη του προσωπικού με καθοδήγηση, υποκίνησης και παροχή κινήτρων
• Έλεγχος και ευθύνη οικονομικών δεδομένων/επίτευξη οικονομικών στόχων
Απαιτούμενα προσόντα:
• Πτυχίο Ανώτατης ή Ανώτερης σχολής Τουριστικών Επαγγελμάτων, εσωτερικού ή εξωτερικού ή Ιδιωτικής Σχολής
• Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε ανάλογη θέση
• Γνώση 2 τουλάχιστον ξένων γλωσσών (γραπτώς & προφορικώς)
• Γνώσεις χειρισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών (Microsoft Office, Internet, email, Κοινωνικά Δίκτυα κ.λ.π.).

Χαρακτηριστικά Προσωπικότητας
• Δυναμική, ευχάριστη προσωπικότητα και παρουσία
• Ηγετικές και οργανωτικές ικανότητες
• Ικανότητα διαπροσωπικής επικοινωνίας
• Ικανότητα διαχείρισης προβλημάτων σε σύντομο χρονικό διάστημα
• Ικανότητα διαχείρισης του προσωπικού

Παροχές:

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Bonus παραγωγικότητας
• Ασφάλιση Ι.Κ.Α.

Όλες οι αιτήσεις θα εξετασθούν και θα θεωρηθούν αυστηρά εμπιστευτικές
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστέλλουν το βιογραφικό τους σημείωμα αναγράφοντας τον παραπάνω κωδικό θέσης , στην ηλεκτρονική διεύθυνση: rodos@aplan.gr ή να καλέσουν στο τηλ: 2241 600 800

Σχετικες Αγγελιες

01 Μαρ
Πανελλήνια [LEDA VILLAGE RESORT]

To Leda Village Resort στο Πήλιο - Βόλο αναζητεί υποψηφίους για τη θέση: Υπεύθυνος Εστιατορίου / Bar για την καλοκαιρινή σεζόν 2017. ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ: προϋπηρεσία στην ίδια ή παρόμοια θέση τουλάχιστον 4 ετών πτυχίο σχολής τουριστικών επαγγελμάτων ή εστίασης άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας ικανότηταΚατηγορία: ΕστίασηΤύπος απασχόλησης: Seasonal

01 Μαρ

To Leda Village Resort στο Πήλιο Βόλου αναζητεί υποψηφίους για τη θέση: Υπεύθυνος Εστιατορίου / Bar για την καλοκαιρινή σεζόν 2017. Απαραίτητα προσόντα: Προϋπηρεσία στην ίδια ή σε παρόμοια θέση τουλάχιστον 4 ετών Πτυχίο σχολής τουριστικών επαγγελμάτων ή εστίασης Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας ΙκανότηταΚατηγορία: ΕστίασηΤύπος απασχόλησης: Seasonal

22 Μαρ
Δήμος Κω [KIPRIOTIS VILLAGE]

Ο όμιλος ξενοδοχείων ΚΥΠΡΙΩΤΗ, που βρίσκεται στην Κω, ζητά να προσλάβει για τη σεζόν 2017: Sous Maitre/Captain Εστιατορίου Απαραίτητα προσόντα υποψηφίων: Πτυχίο Τουριστικών Σπουδών Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε ανάλογη θέση Ηγετικές και διοικητικές ικανότητες, δυναμικήΚατηγορία: ΕστίασηΤύπος απασχόλησης: Seasonal

01 Μαρ
Δήμος Κερκυραίων [AQUIS HOTELS & RESORTS AE]

Το ξενοδοχείο 4* Aquis Sandy Beach Resort στον Άγιο Γεώργιο Κέρκυρας ζητά: Captain Εστιατορίου Απαιτούμενα προσόντα και ικανότητες: Προηγούμενη 3ετής εμπειρία σε ανάλογη θέση σε ξενοδοχείο 5* ή 4*, με προτίμηση σε ξενοδοχεία ημιδιατροφής Εμπειρία σε εστιατόριο a la carte Καλή διαχείριση προσωπικού, γνώση τεχνικώνΚατηγορία: ΕστίασηΤύπος απασχόλησης: Seasonal

15 Μαρ

Το ξενοδοχείο 4* Aquis Sandy Beach Resort στον Άγιο Γεώργιο Κέρκυρας ζητά: Captain Εστιατορίου Απαιτούμενα προσόντα και ικανότητες: Προηγούμενη 3ετής εμπειρία σε ανάλογη θέση σε ξενοδοχείο 5* ή 4*, με προτίμηση σε ξενοδοχεία ημιδιατροφής και εμπειρία σε εστιατόριο a la carte Καλή διαχείριση προσωπικού, γνώση τεχνικώνΚατηγορία: ΕστίασηΤύπος απασχόλησης: Seasonal

QR code