03 Ιαν

Μάγειρες στην Αγγλία

Ρόδος
Περιγραφή θέσης εργασίας:

Μια Αλυσίδα Γαλλικών Μπρασερί στην Αγγλία Αναζητούν Σεφ
Μια ομάδα παραδοσιακής γαλλικής μπρασερί διεθνούς φήμης ψάχνει να προσλάβει Σεφ.
Ο πελάτης ψάχνει για Σεφ όλων των επιπέδων (με τουλάχιστον δύο χρόνια εμπειρία).
Ο πελάτης έχει 30 Μπρασερί, κυρίως στη νότια Αγγλία, με σχέδιο γρήγορης επέκτασης και ψάχνει να προσλάβει άμεσα και κατά το υπόλοιπο του 2017.
Όλοι οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν κάποιο επίπεδο γνώσης της αγγλικής γλώσσας.

Προτιμούνται υποψήφιοι με άπταιστα αγγλικά, όμως, ευκαιρία θα δοθεί σε υποψήφιους με μέτρια γνώσση της αγγλικής γλώσσας.

Ο πελάτης μας προσφέρει μια σύμβαση αορίστου χρόνου μετά από μια δοκιμαστική περίοδο 3 μηνών.

Οι Σεφ θα δουλέυουν 8 βάρδιες την εβδομάδα, κάθε βάρδια διαρκεί 6 ώρες.

Οι Σεφ θα έχουν 2 ρεπό την εβδομάδα.
Oι μισθοί είναι ως εξής:

Demi Chef de Partie: £19,000 ακαθάριστου μισθού τον χρόνο + πουρμπουάρ
Chef de Partie: £20,000 ακαθάριστου μισθού τον χρόνο + πουρμπουάρ
Sous Chef: £24,000 ακαθάριστου μισθού τον χρόνο + πουρμπουάρ

Οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν το δικαίωμα να εργαστούν στην Αγγλία.
Εαν ενδιαφέρεστε, τότε παρακαλούμε να στείλτε το βιογραφικό σας σημείωμα γραμμένο στα αγγλικά στο: cv@rvrecruit.co.uk

Σχετικες Αγγελιες

11 Μαι
Πανελλήνια [Restaurant Ventures Limited T/A RV Recruit]

Η διεθνώς αναγνωρισμένη αλυσίδα μας, με εστιατόρια γαλλικής κουζίνας προσφέρει την ευκαιρία ένταξης στην ομάδα της για τον κατάλληλο Chef de Partie (Μάγειρα τμήματος). Ποιοι είμαστε: Διεθνώς αναγνωρισμένη αλυσίδα εστιατορίων υπο την καθοδήγηση chef βραβευμένου με Michelin. Η κουζίνα μας συνδυάζει μοντέρνες και κλασσικές τεχνικές, χρησιμοποιώντας νέες τεχνολογίες και εξοπλισμό ώστε να παρέχουμε υψηλής ποιότητας υπηρεσίες.Το πάθος και η ποιότητα είναι τα...

... βασικά χαρακτηριστικά μας και αυτά που αναζητάμε από τον κατάλληλο υποψήφιο.

Απαραίτητα χαρακτηριστικά:
Δυναμική προσωπικότητα
Επικοινωνιακές δεξιότητες
Πάθος για την μαγειρική
Ομαδικό πνεύμα με αντοχή στην πίεση
Καλό επίπεδο γνώσης της αγγλικής γλώσσας
Εμπειρία σε εντατικό περιβάλλον ‘α λα καρτ’ (a la carte) κουζίνας
Κάτοικος Ευρωπαϊκής Ένωσης

Προσφέρουμε:
Εργασία σε διεθνούς φήμης και υψηλής αναγνώρισης βραβευμένη και αναπτυσσόμενη εταιρεία.
Ευκαιρίες εκπαίδευσης και ανάπτυξης
Σύμβαση αορίστου χρόνου (48ώρες/ εβδομάδα)
Σχήμα Tronc (φιλοδωρημάτων)
Κάλυψη υπερωριών
Aσφάλιση υγείας και διατροφή κατά την εργασία
28 μέρες δικαίωμα άδειας (κατ'αναλογία)
Επιπλέον κίνητρα, πχ. Δελτία παιδικής φροντίδας, 50% έκπτωση στην αλυσίδα εστιατορίων του γκρουπ κ.ά.

Μεικτές ετήσιες αποδοχές:

£22000 + tronc (περίπου £3000 ετησίως) + υπερωρίες.

Βιογραφικά μόνο στα αγγλικά στο cv@rvrecruit.co.uk για περαιτέρω πληροφορίες.

Tags:

25 Μαι
Δήμος Αγίου Νικολάου [ΕΛΟΥΝΤΑ ΑΕ]

Η ΕΛΟΥΝΤΑ Α.Ε. αποτελείται από τρεις πολυτελείς ξενοδοχειακές μονάδες: porto elounda, elounda mare, elounda peninsula Η ΕΛΟΥΝΤΑ Α.Ε., όντας ένας από τους δημοφιλέστερους καλοκαιρινούς προορισμούς στην Ευρώπη, δίνει την ευκαιρία σε κάθε ενδιαφερόμενο να αποκτήσει μια σημαντική εργασιακή εμπειρία στον χώρο των

25 Μαι
Δήμος Ρόδου [MEETING POINT HELLAS AE]

H ξενοδοχειακή αλυσίδα Labranda Hotels Resorts του ομίλου FTI, που αποτελείται από 50 μονάδες, με παρουσία σε Κανάρια Νησιά, Αίγυπτο, Μαρόκο, Μάλτα, Ιταλία, Τουρκία και Ελλάδα, αναζητά για το ξενοδοχείο της Labranda Kiotari Miraluna στη Νότια Ρόδο για τη σεζόν 2018: Μάγειρες Α' (κωδικός θέσης: KTARHO) Απαραίτητα προσόντα: Εμπειρία σε

25 Μαι
Πανελλήνια [ΓΕΥΣΗΝΟΥΣ / GEFSINUS]

Η Γευσήνους, η μεγαλύτερη εταιρία συστηματικής εστίασης η οποία δραστηριοποιείται σε κλειστές αγορές στην Ελλάδα, ζητά: Μάγειρες Προσόντα: Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών Πτυχίο ανάλογης σχολής Άριστη διαχείριση χρόνου Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και στην επίτευξη ποιοτικών

25 Μαι

Η ΕΛΟΥΝΤΑ Α.Ε. αποτελείται από τρεις πολυτελείς ξενοδοχειακές μονάδες: porto elounda, elounda mare, elounda peninsula Η ΕΛΟΥΝΤΑ Α.Ε., όντας ένας από τους δημοφιλέστερους καλοκαιρινούς προορισμούς στην Ευρώπη, δίνει την ευκαιρία σε κάθε ενδιαφερόμενο να αποκτήσει μια σημαντική εργασιακή εμπειρία στον χώρο των